My-World-webnovelas
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De la ura la dragoste nu e decat un pas

2 participanți

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Mier Dec 09, 2009 2:38 pm

EPISODUL 29:


Ziua urmatoare, Will a plecat, au trecut cam doua saptamani de atunci, se pare ca calatoria se lungise putin. Intr-o zi May statea in camera ei din casa doamnei Cecilia si se uita la TV can a auzit-o pe Rita, una dintre servitoare spunandu-i mamei lui Will ca acesta a sunat si vrea sa vorbeasca cu ea. May a devenit emotionata si a coborat alaturi de Cecilia in sufragerie sa vorbeasca la telefon. Chiar daca acesta nu era pe difuzor ea auzea destul de bine conversatia acestora
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_125_copia%7E0
W:Ce faci mama ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura41%7E0
C:Bine, tu ??
W:Bine cu capu in acte, am incheiat o afacere minunata
C:Imi pare bine fiule.
W:Stai, stiu ce vrei sa ma intrebi cand vin si cred ca luni adica peste trei zile....
C:Ce bine !! Vrei sa vorbesti cu May??
W:Nu !
May a plecat, poate dezamagita, poate nici ea nu stia cum dar era putin sifobata de la aceasta faza
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_20_copia
C:De ce ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura40%7E0
W:Nu conteaza ! Ce face ??
C:Sta toata ziua in camera si acuma e prima data cand a iesit si nu am chemat-o eu, poate a vrut sa vorbeasca cu tine ...
W:Spune-i ca m-au suntat cei de la vila din Mexic si e gata si sa mearga acolo sa stea apoi vin si eu direct acolo !!
Angele :Bine ! Altceva ??
W:Spunei ca o…….(s-a prefacut ca tuseste) Pa mama !!
C:Pa!!(sa-i spuna mutului ca nu tine la fata asta....)

Cecilia I-a spus tot lui May despre vila iar aceasta se mutase acolo!!
A inceput facultatea se pare ca mai repede si intr-o zi, mai precis intr-o vineri cand a venit de la facultate si a plecat in birou sa studieze a vazut pe cineva asezat pe canapea……….
Era nimeni altul decat dragutul de ……………
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Mier Dec 09, 2009 2:39 pm

EPISODUL 30:

Era nimeni altul decat dragutul de Will……….asezat pe fotoliu..privea cum focul din semineu arde,avea o revista in mana...shock..era una de moda….May nu a reusit sa vada la ce fotomodel se uita….el se uita la ea……..si-a cumparat toate revistele unde a aparut ea………a vazut-o…….a zambit…
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_nyxmaite
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_59es7576prodfaceub1
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_l_f590a2b795fe4dce9cf063b43e18a700
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura10%7E0
S-a ridicat in picioare si s-a apropiat de ea ..cu o voce calda si dulce…asa cum May nu si-o putea imagina vocea lui ii spuse
W: Buna !! Ce mai faci ?? (a pupat- pe obraz, Maya scapat din mana geanta cu cartile de la facultate…..era foarte surprinsa)...
W:Hai ca nu sunt mumie sa te speri in halul asta !! (a ajutat-o sa-si ia cartile de pe jos zambind……..avea un zambet fermecator…chiar May gandea asta) Chiar asa de rau te-ai speriat ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_vlcsnap-120514
M:Buna !! Nu doar ca nu aveam de unde sa stiu ca ai venit(se aseza pe scaunul de la birou)
W:(se puse acum pe canapea) Am vrut sa te anunt dar mi s-a terminat bateria de la telefon
M:Bine !!
W:Hai aici(i-a aratat canapeaua) Vreau sa discut despre ceva cu tine !
M:Despre ce ??(a tusit)
W:Despre multe !
M:Bine ! (a mers sa se aseze pe canapea timp in care tot tusea) ...
W:Esti racita??
M:Da !!
W:Ce medicamente iei ?? L-ai sunat pe domn doctor ?? nu ai ceva mai grav decat o simpla raceala ? poate ai gripa ?? te doare gatul ?? ti-e infundat nasul ?? vrei sa-ti aduc ceva sa iei ?? nu ti-e frig ?? itii dau o patura ???
M:Mai incet cu intrebarile ca ma doare gatul si nu pot vorbi atat de mult !! Pai iau ceva ce mi-a spus medici de la farmacie si ma doare gatul rau……….
W:Ayyyyyyyyy !!(cu o voce de alintat)De ce nu ai grija ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_u8-1
M:Cred ca am luat de la tine !!
W:Lasa ca-ti trece !!
M:Daca tie ti-a trecut!!!!!!!!
W:Bun hai Sa discutam ceea ce am vrut eu de la inceput!!
M:Te ascult !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_671_copia
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Mier Dec 09, 2009 2:39 pm

EPISODUL 31:

M:Daca tie ti-a trecut!!!
W:Bun hai Sa discutam ceea ce am vrut eu de la inceput!!
M:Te ascult !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_671_copia
W:Uite, camera mea o reamenajeaza si eu dorm cu tine in camera... sa sti si in pat !!
M:Hai mey!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_217_copia%7E0
W:Nu face mutrite ca nu tine !!
M:Bine fie !!
W:May ??
M:Da.
W:Uite ma gandeam daca vrei sa practice din nou meseria de fotomodel...
M:Glumesti ??
W:Vorbesc serios. Vrei sau nu vrei ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_vlcsnap-278410
M:Normal ca vreau !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_8_copia
W:Bun ! Vei fi imaginea firmei noastre si a unei firme de haine care e asociata noastra
M:A……
W:Nu-ti convine ??
M:Bine………
W:(o ingana) Bine!!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_vlcsnap-279602
M:Nu ma ingana!!
W:Stai un pic !! Vreau sa-ti arat ceva !!!
M:Ce ??
Will pleca din birou si se auzea cum urca scarile...
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_5_copia%7E0
M:(in gand):Ce e cu el ?? Nu m-a insultat, vrea sa fiu fotomodel.m-a pupat chiar! M-a pupat!!Oare de ce ma bucur asa de mult??Parca am simtit ca pielea mi se face piele de gaina…………..ce zambet are……….nu pare a fi o persoana rea.Dar totusi………
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_vlcsnap-277506
W:(in gand, in camera …….se uita la cadoul pe care i l-a adus) : Oare ii va placea ???Tot draguta e .Pare un inger…….Saraca e racita…………Gata ma duc la ea……..
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Mier Dec 09, 2009 2:40 pm

EPISODUL 32:

W:Iti place ??
M:E superba !!
Will ii cumparase o bratara foarte frumoasa din aur, simpla si in acelasi timp sofisticata
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 21579082-1-500_500
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura27%7E1
W:Uite ti-o pun pe mana dar tu juri ca nu ti-o dai jos niciodata !! Juri !! da ??
M:Bine jur !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_8_copia
W: Asa !!(i-a pus bratara pe mana) Uite ce bine iti sta !!
May zambi si isi admira mana ei catifelata pe care era pusa o bratara minunata daruita de sotul ei, de Will....uimita de gestul acestuia...
W:Da !! Scorpie mica ! Nici macar mersi nu spui !!(zambea si isi incrucisa bratele)...
M:Multumesc !!(a zambit)
W:Doar atat ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura32%7E0
M:Multumesc foarte mult!!??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_14_copia
W:Nu crezi ca merit mai mult??
M:Nu !!(a zambit))
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_capitulo_09_%2846%29
W:Lasa ca te prind eu !!
Au alergat pin toata casa………Will a prins-o de cateava ori pe May dar ea intotdeuna scapa caci el nu o strangea de fica sa nu o raneasca..nici el nu stia de ce ii era frica sa o raneasca……….. dupa ce au alergat o bucata buna de imp….Will a zis ca renunta si ca merge inapoi in birou pe canapea……….May l-a urmat si s-a asezat pe canapea ...
W:Si chiar credeai ca raman fara premiul meu ??
Atunci a imbratisat-o,atat de suav incat parea o scena dintr-un flm in care ei erau personajele principale....Pareau doi tineri proaspat casatoriti care se iubesc enorm,erau ei,si viata lor era asa cum era…Un lucru era cert:intre el si ea crestea ceva…..crestea un sentiment,care nu era chiar unul de ura……….
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_168_copia%7E12
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_174_copia%7E13
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:19 am

EPISODUL 33:

Era noapte, aveau sa doarma impreuna., May se simtea rau, statea in pijamale in pat,pierduta parca in spatiu..nu se simtea toctmai bine……..Will se apropie...
W:Ce e ?? Nu te simti bine !!
M:Nu prea !
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_15_copia%7E16
W:(s-a urcat in pat) Esti rece!! Cred ca ti-e frig!!(a imbratisat-o, au stat asa cateva mnute bune fara sa vorbeasca pana cand Will a rupt tacerea)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_302_copia%7E9
W:Nebuno, mi-a fost dor de tine sa sti !!(in gand : of, am da-o im bara...din nou..)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura30%7E0
M:Si mie mi-a fost dor de tine!!
W: Si normal nu am avut cu cine sa ma cert !!
M:Da, exact de asta mi-a ost si mie dor..
May a iesit din bratele lui si s-a intors pe o parte, Will era intors si el pe o parte dar May era cu spatele la el..
W:(in gand)Offffffff!! Ce fraier pot sa fiu cateodata....um am putut sa spun asat?? Normal ca nu numai pt asta mi-a fost dor de tine..Nu stiu de ce...dar mi-ai lipsit foarte mult...
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura31%7E0
M:(in gand):si eu care ma gandeam ca macar tine putin la mine si si-a dat seama ca eu nu sunt vinovata de nimic ..dar se pare ca m-am, inselat enorm de mult...
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_63_copia%7E11
Amandoi au adormit….mai tarziu in somn May s-a intors pe cealalta parte cu fata.stateau la doi centimetri distanta si nu isi dadeau seama………se pare ca Will o imbratiseaza din instinct .prin somn si May il imbratiseaza…statea cu capul pe pieptul lui…mai tarziu avea o mana in mana lui pe care acesta prin somn i-o mangaia,era asa de dulce,de frumosi exact ca doi indragostiti………….cum ar fi daca nu ar exista acel ceva ??.erau doi indragostiti…..ce frumos suna !!din pacate mai este mult pana ca cei doi sa-si spuna asa………………….
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:19 am

EPISODUL 34:


Era diminata, Will s-a trezit si a vazut pozitia in care stateau apoi a observat ca May se trezeste,si s-a prefacut ca doarme ca sa vada ce face aceasta. May s-a trezit, a zambit(a observat ca primul lucru care il face dimineata cand se trezeste e sa zambeasca), totusi era un zambet fals(Will stia ca din cauza lui, din cauza casniciei lor ...), apoi May l-a vazut ! Nu a zis nimic cu voce tare, doar l-a invelit cu plapuma si s-a dat jos din pat plecand la baie unde s-a aranjat si a iesit schimbata in alte haine. Apoi a venit la oglinda din dormitor si si-a prins parul intr-o coada asezata intr-o parte.
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Pa_maite_cosmetics_09
Will o privea, parea fermecat de ea, apoi s-a intors in pat intentionat ca sa-i mearga patura de pe el ca sa vada daca May il inveleste din nou...
May cand a vazut ca e dezvelit s-a apropiat de el, s-a asezat si ea pe dunga patului, l-a invelit si s-a jucat cu parul lui mangaindu-l, apoi l-a pupat pe frunte si a plecat la bucatarie sa faca micul dejun. Will era fericit, zambea continuu.
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_vlcsnap-278410
S-a coborat din pat, s-a aranjat, a mers la baie si-a luat niste haine trendy, nici vorba de costume si a coborat in bucatarie unde s-a oprit in usa sa-si urmareasca sotia. May era la aragaz si invartea in paste si in sos, apoi le-a strecurat, apoi le-a pus n farfurii, a luat suc de portocale, a asezat masa din bucatarie foarte frumos si urma sa-l cheme pe Will la micul dejun cand acesta intra :
W:Buna nebuno !!(May nu zicea nimic, atunci Willa mers catre ea si a luat-o in brate pe la spate) Hey dar eu cu cine vorbesc ??
M:Stiu eu !! Precis nu cu mine !
W:De ce ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_3%7E29
M:Nu sunt nebuna !!
W:Cand ai sa intelegi ca termenul de nebuna nu e o jignire ci un,.cum sa-ti zic….un a…….
Dar nu a apucat sa zica nimic ca soneria a inceput sa sune ...
M:Oare cine e ??(iesind din bratele lui Will) Astepti pe cineva ??? Cred ca este destul de clar ca cu fufele tale nu ai ce cauta in casa !!
W:Fi serioasa, dar nici nu m-am mai intalnit cu una....
M:Atunci cine e ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_11%7E22
W:Habar nu am !
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_vlcsnap-279602
M:Ma duc sa vad!!
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:19 am

EPISODUL 35:

May deschise usa,nu credea ca se va bucura de aceasta vizita dar se pare ca se inselase…..Ii parea nespus de bine cand a vazut cine era in spatele usii...Avea un buchet de flori in mana si o cutie cu ciocolata in forma de inimioara, era o marca de ciocolata foarte cunoscuta si fina……..
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 NAA9-1bq-1_sPNsMbDbRe
Era un buchet frumos……De ce se amagea,el era cel care le dadea stralucirea……nu stia ce se intampla,tinea la acest baiat….tinea la Poncho...
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_9%7E28
M:Buna !! Ce bine imi pare sa te vad !!
P;Si mie !! Hai sa te pup !!!(a imbratisat-o si a pupat-o pe obraz) Uite astea sunt pentru tine, doar nu era sa vin cu mana goala la o printesa ca tine !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 2cigz95
M:Cam exagerezi !!
P;Nu e adevarat!! Esti cea mai frumoasa fata din univers!!
In timp ce May rosi si se pierdea in cuvintele lui si Poncho se pierdea in ochii ei caprui si destul de adanci incat poti sa te ratacesti in ei, Will era nervos…………oare de ce ??…….avea fata rosie si era cat pe ce sa se lase prada furiei si sa mearga sa-l pocneasca pe Poncho, dar nu a facut-o…
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_vlcsnap-318030
S-a gandit la ceva mult mai ingenios…….s-a dus in in dormitor de unde a iesit cu un zambet pana la urechi.....
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura32%7E0
W:May, unde esti ?? Adica ma lasi sngurel dupa nebunia de aseara???(s-a oprit in loc si s-a prefacut surprins de prezenta lui Poncho) poncho, frate! Ce bine imi pare sa te vad!!! Vai, tu dragut ca de obicei, i-ai adus iubitei mele flori, o si ciocolata !! Bine, nu aveai de unde sa sti(a luat-o in brate pe May) ca frumoasei mele sotii nu-i place aceasta ciocolata si ca e alergica la gerbera dar…..ce sa zic ??……gestul conteaza…………Asa-i frumoasa mea ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_8%7E29
May a afirmat din cap.Poncho a simtit ca ceva nu e in regula...
W: A….. si tu domnisorica, ma rog doamna cum iti permiti sa-ti lasi sotul singur in pat si sa pleci din bratele lui dupa ce…..am facut noi ce am facut……..
M:Adic……..
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_432_copia%7E5
W:Lasa, nu-i nimic(i-a dat un mic pupic pe gura ca s-o impiedice sa zica ceva) stiu ce ti-e rusine sa spui de fata cu Poncho si nu trebuia sa vorbesc despre astea…..Dar hai in sufragerie poncho si fa-te comod!
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:19 am

EPISODUL 36:

W:Si drept carui motiv ne onorezi cu minunata ta prezenta ???(pff..minunata pe naiba..ce sa zic si eu acuma)
P:Am venit sa te vizitez, nu am mai vorbit de multa vreme si vroiam sa t intreb ce demersuri trebuie sa fac ca sa-mi pun in functiune firma(bune minciuni ce sa zic, sunt un expert)
W:(de parca te cred blegule, ai venit la May) Pai trebuie sa urmezi o gramada de etape, uite niste fise pe care trebuie sa le studiezi……..vai iubito nu mai sta acolo asa de incomod pe scaunul ala(May statea pe un scaun aproape de Poncho fapt cae il deranjea pe Will) nu e mai bine in bratele mele ??? (Will si-a deschis mainile apoi May a mers si i s-a asezat in brate schitiand un zambet fals…………Poncho chiar daca orbea de gelozie si-a dat seama ca ceva nu e in regula in aceasta casncie si ca poate actiona spre a o cuceri pe femeia care i-a luat mintile, May…………..Will nu stia cat va mai putea sa joace teatru………se simtea rau asa ca…………..
W: Ma scuzati, ma duc pana la baie ! Stai lnistita iubito vin imediat si te sarut si te strang in brate ca sa recuperam timpul pierdut !!(si a pupat-o pe frunte)
Dupa ce Will a plecat, Poncho s-a pus pe canapea langa May...
P; May, ceva nu-mi miroase bine!! Ce se intampla intre voi??
M:Nimic, ce sa se intample ??? (daca ai sti...)
P;May poti avea incredere in mine, nu am sa spun nimanui !!
M:Nu am ce sa spun, pur si simplu totul e perfect si imaginatia iti joaca feste(daca ai sti ca nu e asa..)
P:Posibil, la cat de mult te iubesc(i-a luat mainile si le-a pupat)a imi imaginez lucruri doar pentru a avea o sansa macar sa te cuceresc
P:Cum adica ma iu………
P:Da te iubesc si se apropie de ea sa o sarute, dar Will care a azuzit cand Poncho–a spus ca o iubeste a intrat ..
W: deci………..unde ramasesem ???
Poncho s-a ridicat brusc si a spus ca trebuie sa plece si I-a multumit pentru tot. lui Will, si-a luat ramas bun de la amandoi, a pupat-o pe obraz pe May lucru care l-a scos din sarite pe Will si a plecat………………..
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:20 am

EPISODUL 37:


W:Incredibil, amantii acum te viziteaza acasa si ma inseli in fata !!! Desigur, cum putea o fufita ca tine sa nu-mi puna coarne cat timp am fost plecat ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura13
M:In primul rand nu ma mai face fufa pentru ca nu sunt !!!!! Si nu e amantul meu si in plus noi doi nu am ramas casatoriti pentru cat de mult ne iubeam ca sa-mi reprosezi ceva si daca as iubi pe cineva si as fi cu alcineva ti-as spune-o in fata, asa cum si tu o faci cu tarfitele tale !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_756_copia
W:A !!! Deci esti Sf.Maite cea neatinsa de un barbat !!! Ma faci sa rad, cred ca toti de pe acolo te cunosc si te-au………..
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_732_copia%7E0
M:Nu ai nicun drept sa-mi vorbesti asa !! Nu sti nimic despre mine ca sa-mi spui asta !!(i-a dat o palma peste fata)...
W:Uite, nu te lovesc pentru ca am promis ca nu mai dau in tine…ce sa zic ?? nu stiu ce vorbeesc !!Vrei sa-ti dau lista idiotilor pe care i-ai fermecat……….e interminabila………….si pun pariu ca te-ai culcat cu toti…………….
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_vlcsnap-373780
M:Te rog sa termini !! Si cu ce drept imi ti morala ?? Chiar tu marele macho ???? Adica tu ai voie sa-mi pui coarne ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_714_copia
:WDa pentru ca eu sunt……….
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_vlcsnap-316838
M:Stai sa ghicesc, esti barbat!! Ma faci sa rad, tu chiar ca nu esti barbat !!
W:Nu sunt barbat ????
M:Nu !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_672_copia%7E0
W:Lasa ca vezi tu !!
M:Si ce ai sa-mi faci ?? Ai sa ma omori ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_capitulo_20_%2877%29
W:Nu, nicigand !! Atunci a luat-o in brate si a dus-o in camera lor, unde a pus-o pe pat………a inceput sa o sarute………..o strangea in brate………….
W:Nu sunt barbat?? Lasa ca vezi tu!! Si nu ma intereseaza acum daca plangi caci tu m-ai provocat !! Si esti numai a mea…..nimeni nu are dreptul sa te atinga……..nici macar un pupic sa-ti dea, ai inteles !!?????
M:Sigur ca da....Ce sa iti spun.....Da-mi drumul !!!
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:20 am

EPISODUL 38:


M:Da-mi drumul!!!
Atunci Will a sarutat-o…………..a fost un sarut delicat, pasional……nu se comporta ca o bruta……I-a mangaiat corpul….piciorul……….era prima femeie pe care o saruta…….pe care o mangaia……….May nu zicea si nu facea nimic……..il saruta si ea…nu stia de ce dar voia enorm sa-l sarute……………..apoi Will a ridicat- pe May si ea statea asezata pe pat………s-au dezbracat………apoi s-a pus usor deaspupra ei…….a sarutat-o…………i-a analizat si cea mai mica particica din corp………..May ii mangaia spatele………..atunic cand au ajunj la punctul culminant…………Will a constatat cu stupoare ca sunt niste pete rosii pe carceaf……….era sange………..era virgina………acea femeie usoara cum o considera el era virgina……..era primul din viata ei…………..lui May i s-a scurs o lacrima pe fata………atunci Will se simtea un nemernic……..a luat-o in brate si a facut-o sa se simta femeie……….a iubit-o cu delicatete………….si-au pus palmele unul altuia………….apoi s-au sarutat………….a urmat un timp in care ea conducea……..apoi amndoi………apoi au ramas imbratisati………….au facut dragoste ???…………nici ei nu stiu…………nu a fost vorba de soapte de iubire, dar uneori cuvintele sunt de prisos………….chiar daca nu se astepta ca prima data sa fie asa May s-a simtit foarte bine, s-a simtit femeie………Will a constatat ca pentru prima oara nu facuse sex……ci ceva mai mult…………oare dragoste ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 NAA9-1bA-1_jiEmzkrxyz
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 NAA9-1bC-1_uS1nHe4mCJ
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 NAA9-1bB-1_jc4PxUa7kD
Au adormit…………………seara cand Will s-a trezit May era la dus…….facea dus……….a mers la ea…………i-a deschis usa cabinei…….May a tipat…………el i-a explicat ca acum o cunoaste..ii cunoaste trupul………acum o poate vedea………..a urcat si el in cabina…………a sarutat-o………a lipt-o de peretele cabinei………….au facut-o din nou………se simteau in al noualea cer………May nu mai era timida………din contra………. Totusi in acea seara au dormit separat : ea in sufragerie si el in camera……….ce avea sa fie maine ??
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:20 am

EPISODUL 39:


May a plans, nu suporta gandul ca i s-a daruit lui si inca de doua ori, a facut baie, de data aceasta in cada, nu mai putea intra in cabina de dus, amintirile nu-i dadeau pace, se simtea murdara, vroia sa se purifice, acum gata, nu mai avea inocenta, a fost slaba, a si vrut si acum suporta consecintele.
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_capitulo_20_%283%29
Will auzea plansetele lui May si se simtea un nenorocit, vedea petele de sange de pe carceaf si se simtea dezastruos………nimic nu mai era ca inainte……….Vico a venit din nou acolo si el, ca sa uite a facut-o cu ea chiar in patul in care in ziua trecuta a fost cu May, chiar daca nu mai erau aceeasi lengerie de pat, tot murdare erau totate……….Totusi nu l-a ajutat cu nimic acest lucru………tot a descoperit ca asa cum a facut cu May nu avea sa faca nicodata cu nimeni…………
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_vlcsnap-376664
Asa a trecut o luna….se certau mereu…casnicia lor era intr-un stadiu mai oribil ca prima data…….de fiecare data cand se vedau isi vorbeau urat…..mama lui Will a fost nevoita sa se mute la ei ca sa ii impiedice sa se bata…..in vila se fac iarasi amenajari, May vroia sa schimbe tot pana si culoarea peretilor……………..asa ca s-au mutat din nou in casa lui Cecilia, mama lui Will……s-au intamplat multe schimbari in acea luna, mai ales cu May….Cecilia constientiza asta……………..
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:20 am

EPISODUL 40:

Will cu mama lui Cecilia erau in bucatarie, atunci a venit si May
M:Buna dimineata !
C: Buna dimineata !!
M:Bleak ce urat miroase(apoi a plecat in fuga la baie unde a vomitat)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_capitulo_20_%282%29
C:May... nu inteleg de ce ti-e rau din moment ce e budinca ta preferata !!!
M :Nu pot sa-mi dau seama cum am putut manca asa ceva !!(asezandu-se la masa, Willtacea)
C:si ce vrei sa mananci ??
M:Chiar sunteti dispusa sa-mi preparati ceva ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_capitulo_20
C: Desigur draga mea doar spune ce.
M :Bine, deci as vrea : cartofi piure cu branza, as bea niste suc de portocale natural, as manca un mago, poate o salata de fructe de mare, fara pizza nu ma misc de aici si desigur inghetata, dar si ciocolata sau mai bine budinca de capsuni ??? raman toate plus iaurtul asta(a luat iaurtul din frigider) branzica asta topita(a luat si o cutiuta cu branza topita), poate si putin pateu…………mie pofta de toate
C:Am sa incerc sa ti le prepar pe toate pana la cina, dar acum mancati peste prajit si du-te pe scaunul ala ca cu asta ma duc sa-l pun acolo(i-a aratat scaunul de langa Will si locul unde vroia sa puna celalalt scaun) ..
MAy se aseaza langa Will, apoi se stramba..
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_capitulo_20_%285%29
M :Vai ce parfum urat folosesti !! (iar i-a fost greata dar a baut un suc de lamaie dat de Cecilia si si-a revenit)
M:Nu ma simt prea bine !! ma duc in camera sa ma intind putin !! Cand a vrut sa se ridice a avut o stare de lesin din care si-a revenit repede si nu a cazut deoarece Cecilia a sprijinit-o la timp, apoi a adormit sus in camera.
C:Will, nu stiu ce are fata asta dar cred ca ar trebui s-o duci la spital sa-i faca niste analize si un control
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura13%7E0
W: Am s-o duc maine deoarece acum nu am timp si inca nu vorbim asa ca……..
C: Daca ar fi dupa simptome …………….le are exact pe care le aveam eu cand eram insarcinata: mancam mult, aveam pofta de toate prostiile, lesinam, imi era greata chiar de lucrurile care inante imi placeau……
W: Poate e insarcinata !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura13%7E1
C; Cu duhul sfant sau ce ?? Fata asta nu te-a inselat, ai fost si am fost tot timpul cu ochii pe ea, in plus u tine nu a facut asa ca………..(Cecilia il privi pe Will care a lasat privirea in pamant)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura14%7E1
C:Sau ati facut ?? Will ce-i cu fata asta ?? Raspunde !! Nu poti sa ma minti te cunosc prea bine !!
W :Am facut-o mama !!
C:Ai volat-o?? Esti un nesimtit sa sti!!
W: Nu mama !! Am vrut s-o speri ca in celelalte dati numai ca atunci cand am sarutat-o nu s-a mai opus si ……….niciodata nu am mai sarutat o femeie cand am facut-o…nu am mangaiat-o……cu ea a fost ceva……….as putea sa zic unic??…….mama, era virgina………..iti vine sa crezi??……….apoi am facut-o in cabina de dus.ma omoara.nu stiu ce are nebuna aia dar de fiecare data ma da gata……..daca sta doar la doi centimetri de mine explodez………ca sa nu mai vorbesc altceva…
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura18%7E3
C: Asta schimba situatia....
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:20 am

EPISODUL 41:

W:Ce sa fac ???
C:Will, tu simti ceva pentru ea ??
W :Sunt confuz, nu inteleg nimic din ce se intampla !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura16%7E0
C:Vorbeste cu ea despre aceasta posibilitate sau mai bine du-o direct sa-si faca analizele dar mai intai incearca sa te impaci cu ea. Will, daca e insarcinta, un copil e o mare responsabilitate
W:Sti, parca vad ca daca e insarcinata va naste o fetita la fel de frumoasa ca si ea !!(a inceput sa zambeasca)………..Bine mama ma duc la birou !
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura28%7E1
W:Oare el s-a auzit ce a spus ??????…….parca e dus cu pluta…nu cu vaporul si inca pe oceanul Pacific…oare ii este macar putin draga asa cum presimt eu ???
Nu se stie daca mama lui Will avea sau nu dreptate!Singurul care putea sa-si dea seama era Will…….May nu stia nici acum de ce i s-a daruit,nu stia nici ce simte pentru el,il ura atat de mult !! Si pe atat de mult ceva o impiedica sa il urasca….ii era doar dePoncho care nu a mai venit s-o viziteze.Se pare ca a fost plecat in Elvetia ca sa-si puna la punct firma……ii era dor de ANnie,o iubea…..era sora ei…asa cum era,era sora ei si o iubea opana la urma ..despre tatal ei ??Il ura……..i-a ucis mama si din cauza lui acum nu mai e fericita…totusi ar vrea ca sa-i para rau…..dar stia asa ceva nu este cu putiinta…….
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_capitulo_20_%2876%29
.dupa ce s-a trezit May a mers la facultate unde s-a simtit si acolo rau cand a simtit mirosul de la cantina…….cand a ajuns acasa Will si Cecilia erau in sufragerie cu niste cutii de pizza la comanda… cand a intrat in casa May..
M: Pizza !!!!!!(practic a alergat de la ua, si-a dat ghiozdanul jos, s-a asezat pe un fotoliu si a mancat apoi a baut suc de lamaie deoarece Cecilia i-a spus ca o va ajuta sa nu-i mai fie rau)
C:May nu vrei sa te schimbi ???
M:Da, dar mai intai vreau sa-mi dau jos cizmele, ma dor foarte rau picoarele !!(cand si-a dat jos cizmele a vazut ca picioarele ii erau un pic umflate) Ma duc sa fac un dus si sa ma schimb !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 315px-Maite_Perroni
C:Bine dar sa vi sa termini pizza caci nu ai muscat decat putin si mai trebuie sa discut cu voi doi
M:Bine !!
C:Ce nora dulce am si inca cred ca in curand voi fi bunica !!
W:Mama !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura28
C:Pai ai zis ca parca vezi ca fetita va semana cu ea………..
W:Stii ca tin enorm la tine dar in clipe ca astea chiar ma enervezi !!(Cecilia radea)
C:Si tatal tau era asa, nu prea isi arata iubirea !!
W:Mama !!!!!!!!!!!(Cecilia radea))
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura31%7E0
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:23 am

Episodul 42:

May a venit si s-a asezat in fotoliu, era destul de palida, o dureau picioarele care inca mai erau putin umflate.
C:Ca sa trec direct la subiect: May cred ca ai observat si tu ca ba ti-e greata, ba lesini, ba vomiti, ai mancat cat zece….May eu cred ca esti insarcinata...
M:Insarcinata ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_38%7E22
C:Ti-a venit luna asta ??
M:Nu, dar poate fi si din cauza stresului..
C:V-ati protrejat ! (May s-a uitat la Will)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_30%7E25
W:Nu.
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura10%7E1
C: Am facut o programare la ginecolog...
M:Ginecolog ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_21%7E27
C:Da.e o prietena a mea foarte buna si a spus ca vine aici sa te consulte si sa-ti ia o mostra de sange, iar deseara avem rezultatele....
M:Bine !
C:Alta chestiune : stiti deja ca aici mai este doar o camera libera si doar cu un pat si ca……..
W:Va trebui sa dormim impreuna...
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura18%7E3
M :Dar....
C: Scumpo, sa dormiti e cel mai nesemnificativ lucru pe care il puteti face dupa ce ati facut!!(May s-a rosit) Normal ca e ceva absolut normal!!ce naiba sunteti sot si sotie, iar eu sunt in proportie de 99,99% bunica……………..
:Angel: :Angel: :Angel:
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:23 am

Episodul 43:

Doamna Michel a venit si ia facut analizele, acum asteptau doar sa vina sa le dea reultatele.
Toti trei erau in sufragerie, May se uita la TV cu un bol mare de salata de fructe asta dupa ce a terminat cam trei sucuri naturale si o punga de popocorn………..WIll cu Cecilia o priveau……..
C:(in soapta) Da, vei fi tatic !!
W:De unde sti(tot in soapta)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura18%7E1
C:(in soapta) Asa eram eu cand am fost insarcinata cu tine....
W:Cineva bate la usa!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura16%7E3
M:O fi doamna Michel??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_38%7E22
M:Da si am adus si erzultatele tinerilor casatoriti!!
W:A..siiiii ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura17%7E2
M:Sunt insarcinata??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_44%7E19
C:(foarte sigura de ce spune):Asai ca e insarcinata??
Michel:Poi da, domnisoara este insarcinata, are o luna !! Felicitari veti fi parinti !!
C;Si bunica !!
Michel:Si bunica !! Trebuie sa plec mai am cateva rezultate de diverse analize sa predau si apoi trebuie sa ajung acasa la sotul meu iubit si drag care precis e cu capul in laptop...
C :Va las sa vorbiti !!
May care era in picioare s-a asezat pe canapea din nou…si-a pus mana pe burta….apoi o lacrima i-a curs pe obrazul ei firav in timp ce alta se prelingea pe celalalt…nu stia daca plange de tristete.sau de fericire………stia doar ca va fi mama…….ca copilul ei va trece exact prin ce a trecut ea…..nu va avea un camin………poate ca Will nici nu vroia sa-l recunoasca…..
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_80%7E13
Toate aceste ganduri ii treceau in minte lui May, Will era inca in poicioare si nu zicea nimic, apoi s-a asezat si el pe canape langa May…ea avea impresia ca o sa-i faca ceva, o sa strige la ea
M:Jur ca nu am vrut !!(plangea si vorbea printre sughituri) Nu am vrut!!!
W:Gata !! (a luat-o si a imbratisat-o)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 534_copia%7E1
M:Asai ca o sa-l iubesti chiar daca e si copilul meu ?? Asai ??(plangea)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_74%7E13



oare care va fi raspunsul lui Will??
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:23 am

Episodul 44:

W:Gata !! (a luat-o si a imbratisat-o)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 534_copia%7E1
M:Asai ca o sa-l iubesti chiar daca e si copilul meu ?? Asai ??(plangea)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_74%7E13
W:Normal doar e si al meu……..
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura19%7E2
M:Adica o sa-l recunosti ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_3%7E12
W:Normal !! Osa fie un Guttierez sau o Guttierez mica. De ce ai gandit altceva ??
M:Pe mine tata nu m-a recunoscut…….de aceea numele meu de famlilie e Perroni care era numele vechi al mamei mele(inca mai plangea)
W:Pe mine sa nu ma compari niciodata cu Bustamante !!!( a strigat la ea)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_2%7E11
M:Nu e cazul sa…….strigi....nu sunt surda…..(a inceput sa planga si mai tare))
W:Scuze !! (a imbratisat-o dar May a plecat din bratele lui sus in dormitor)
C;De ce a alergat asa May in camera ??
W:I-am strigat sa nu ma mai compare cu Bustamante, alta data imi striga inapoi dar acum a inceput sa planga si a plecat in camera...
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura21%7E3
C:Femeile insarcinate sunt foarte sensibile !! Tu mereu trebuie s-o dai in bara !!
W:Acum sa vad daca dorm in pat sau pe pres……….
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura21%7E2
C:Nu ma intereseaza…vai !! cred ca…..imi vine sa topai intr-un picior de bucurie……voi fi bunica !!
W:(a zambit) Crezi ca o sa fe fetita ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura32%7E0
C :Si sa semene cu May... doar e asa frumoasa…….
W:Eu nu am zis asta
C ;Da, desigur am visat eu ca mi-ai spus. Ma duc sa ma culc, noapte buna !!
W:Noapte buna !! Acum e acum !! Sper sa nu dorm pe pres……
Will a intrat in camera……….apoi s-a intors din nou la usa deoarece a vazut ceva interesant : May vorbea cu burtica ei...
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_25%7E4
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_18%7E3
M:(isi tine mana pe burtica)Aici esti bebe ??? Oare ce esti ?? Orice ai fi sper sa nu patesti ca mine, sa fi puternica sau puternic……..Te iubesc mult bebe si chiar daca nimeni nu te va iubi o sa ma ai iontotdeauna langa tine…nu o sa permit sa-ti faca rau la nimeni……..esti tot ce am si jur ca voi fi bine si nu te voi lasa singur sau singura asa cum am crescut eu………..daca tot nu o sa ai tata ai sa ai o mama care te iubeste mult……….
W:Eu imi iubesc bebelul !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura33%7E0
M:Ce cauti…..( Will i-a atins burta asa ca a tacut)
W:Oare ce crezi ca va fi ?? Fetita sau baietel ??
M:Nu stiu……….tu ce zici ??……..
W:Ca te mananc, nebuno !!!
M:Poftim ??????
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_7%7E8
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:23 am

Episodul 45:

M:Poftim??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_4%7E12
W:Esti o idioata!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura13
M: A…….da, stai sa fac si eu o lista de jigniri ca tu ai una asa ca sa vedem: esti prost, fraier, imbecil, imatur, zebzec rau, nu ai sentimente, pervers, afemeiat si te tavalesti cu toate
W:Ce sa zic, doamna perfecta !!
M:Nu spun ca sunt perfecta(s-a ridicat in picioare) nimeni nu e perfect dar cel putin nu sunt ca tine si sper sa nu fiu asa niciodata, mai bine mor !!
W:Hai mai lasa-ma cu tampeniile tale !(s-a aruncat in pat si May a observat ca avea in mana un prezervativ pe care l-a luat dintr-un sertar) ...
M:Sa vad cum sa-ti explic ca sa si intelegi……….
W:Ia zi !!
M:La mine in casa si in acest pat(a pus mana pe pat) nu au ce cauta fufele tale si nici tu!!! Ai inteles ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_77%7E0
W:In primul rand nu e casa ta, e a mamei mele si tu nu ai nici un drept !
C:(tocmai a ajuns in camera) Nu pot sa cred ca esti fiul meu………….
V:(care acum a ajuns) : Nici mie nu-mi vine sa cred ca o taranca ca dumneavoastra l-a nascut……..
C; Sa te ia nai……….
M:Haide-ti nu are rost sa va coborati la nivelul ei
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_78%7E0
May a tras-o pe Cecilia de mana dupa ea si cand a ajuns in dreptul scarilor Vico a ajuns-o pe May
V: Vai biata de tine nici sa-ti satisfaci sotul nu poti.. si acum mai ai si un plod...ce pacat de tine...Ba nu...am glumit..jajaja...
M:Satisfa-l tu !!
V: Fi sigura ca asta o sa fac !
M: Imi pare bine, acum da-mi drumul si valea !!
V: Sti a venit timpul sa-mi platesti pentru ca m-ai lovit data trecuta……atunci Will a iesit si el din camera...
W:Hei ce faci ai inebunit ?? E insarcinata !!!
V:Si pe mine ce ma doare…… ????
M: Lasa-ma !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_64%7E0
Vico incerca sa o mpinga pe May sa cada pe scari,Cecilia a intervenit dar Will a tras-o.. apoi May nu s-a mai tinut de balustrada de la scari ca sa poata iesi din mainile lui Vico si atunci aceasta a impins-o pe scari…………intr-o fractiune de secunda May era jos ………
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_15_copia%7E13
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_11_copia%7E12

oare ce se va intampla mai departe???
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:23 am

Episodul 46:

May era la capatul scarilor jos, se pare ca cazatura a fost puternica caci si-a spart capul si s-a rostogolit destul de mult………..era inca costienta……..Cecilia si Will au coborat jos repede la May moment in care Vico a disparut…Cecilia era prea ocupata cu May sa vada ce are ca s-o retina pe Vico, iar Will……..Oare lui chiar nu ii pasa ??
C :Esti bine ??
M:(plangea) Ma doare…….
C: Sangerezi, cred ca……mi-e atat de greu sa o spun dar cred ca pierzi copilul…….
M :Nu e adevarat !! E bine !! Spune-mi ca e bine !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_74%7E13
W:Am sa te duc la spital !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 34ryaeu
Will a luat-o in brate dar Anny a lesinat………
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_227_copia~5
A dus-o de urgenta la spital………..medicul a spus ca necesita internare apoi a plecat din nou la May……
C;Ma duc sa-i aduc ceva haine !! apoi vreau sa discut cu tine !!
W:Bine !!
Dupa un timp, Will a vazut ca o duceau pe May in salon cu un carucior……
Doctorul : Domnul Guttierez????
W:Da. ...
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura19%7E2
D: Sotia dumneavoastra a suferit o cazatura foarte daunatoare avand in vedere ca I-a provocat un avort spontan
W:A pierdut copilul???
D: Imi pare rau dar da..a pierdut copilul.se pare ca avea doar o luna de sarcina si in aceasta perioada trebuie sa fi foarte atent cu ea sa nu cada sa nu……..in fine..a pierdut copilul.imi pare sincer rau……..
W: Ea stie??
D: Da…..deasemenea I s-a spart capul….dar I-am pus cateva copcii si nimic mai mult…
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_195_copia~3
D".restul sunt vanatai fara coaste rupte sau alceva…problema majora e ca avortul spontan I-a provocat unele complicatii jos si prezinta dureri foarte mari….i-am facut o interventie scurta chirurgica..cred ca ati observat ca am stat cam doua ore………o sa o tinem la spital macar trei zile dupa care poat epleca acasa………nu are voie sa mearga mult….nu are voie sa faca ceva effort fizic si va avertizez caci voi sunteti tineri…daca chiar va iubiti mai lasati la o parte relatiile intime pana ce domnisoara e refacuta complet ceea ce poate dura cam o luna……….trebuie sa veniti la control peste patru zile dupa ce o externam………
W: Am inteles !! Pot sa merg la ea???
D: Sigur.e in salonul 306
W:Multumesc!!
Will s-a grabit sa intre in salon………cand a intrat a vazut-o pe May care statea in pat si plangea………….s-a apropiat de pat……….se pare ca nu l-a vazut…………
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_22_copia%7E24
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_32_copia%7E17
W:May???
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:24 am

Episodul 47:


W: May???
M: Ai venit sa razi de mine??? Fa-o !! Ai dreptate!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_25_copia%7E14
W:May eu………
M: Bravo!!! Te felicit!!! Ar trebui sa ti se dea un premiu pentru cat de bine sti sa te razbuni!!
W:May…..
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura35%7E0
M :Ai vrut sa te razbuni si ai reusit….ma simt d parka as fi cea mai nefericita persoana de pe pamant asta daca chiar nu sunt, ma simt un gunoi, nimeni in viata mea nu m-a tratat asa…..
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura35%7E0
W:May!!
M: Am ajuns sa blestem ziua in care m-am nascut !! Ai reusit sa ma faci sa-mi doresc moartea!! Felicitari !! Dar sti ce e mai rau ??? Ca m-am daruit tie…am trecut peste asta…..ba chiar incepeam sa fiu vesela ca voi avea un copil….dar din nou tu……(plangea))…..recunoaste ca i-ai ordonat la fufa aia sa ma impinga….ce vina avea copilul ???????……..mi l-ai luat si pe el…….esti mai rau ca tata !! esti un gunoi mai mare ca el…….macar Bustamante m-a lasat sa vin pe lumea asta chiar daca nu i-a pasat vreodata de mine !!!! TE URASC !!(nu mai putea plangea cu sughituri)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_22_copia%7E24
W: May, nu fi asa….nu am pus-o eu pe Vic………
M: Iesi !!
W: Dar May………
M: Iesi!! Ce e proprietatea ta si spitalul si nu-mi dai voie sa stau??/
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_14_copia%7E24
W:May!!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_vlcsnap-373896
M: Am spus sa iesi !!! Afara!! Gunoiule!! (a inceput sa planga si mai tare in timp ce Will se indrepta spre usa……cand a dschis-o s-a mai uitat la May si a vazut cum plange………o lacrima I s-a prelins pe fata………<<oare>>>>…………apoi a plecat…….)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura22%7E2
C : Ce face May ???
W:……(nu putea sa articuleze nimic)
C: A pierdut copilul ??? (Cecilia a plans) Am fost atat de emotionata(s-a pus pe un scaun din holul spitalului) Am inceput sa-i fac si botosei…am facut si roz pentru fetita si albastrii pentru baietel……….
W:Gata mama..te roog..
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura22%7E1
M: Ma duc pana la ea……probabil se simte oribil si apoi cand plecam acasa vreau sa vorbesc cu tine!!
Cecilia a intrat la May in salon……….May plangea……….
C:May! Fata mea, gata !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_273_copia%7E18
M:Cecilia, copilul meu………..
C; Gata, gata!! !O sa poti sa mai faci o multime de copii doar esti in floarea vietii! Nu mai plange!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_331_copia%7E9
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:24 am

Episodul 48:

May a adormit in bratele lui Cecilia, apoi Cecilia i-a asezat capul pe perna si a iesit din salon nu inainte de a o pupa pe frunte……
C ; Biata fata !! Tin foarte mult la ea, imi este ca o fiica !!
W:(avea lacrimi in ochi) Mama, pot sa ma duc la ea ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura11%7E2
C ;Da, dar sa nu o trezesti !!
Will a intrat in salon la May………s-a apropiat de pat……….apoi de ea…….tot mai mult………si mai mult………..apoi i-a dat un pupic pe buze dupa care a iesit fara sa faca zgomot afara…
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 1548yl2
Mai tarziu a ajuns cu mama lui acasa si dupa ce a mancat si a facut un dus,a venit in sufragerie cu mama lui…acolo a constatat ca Vico statea pe canapea cu picioarele pe masuta………iar cartile lui May de la facultate erau aruncate pe jos...
C;Catea ce est !! Cum iti permiti ???(Cecilia a sarit la ea dar Will a oprit-o)
V:Vai da ce va ambalati ! Eu am venit sa-i spun lui Willi ca in sfarsit m-am razbunat pe el dupa ce a lasat-o pe fraiera de nevastasa sa ma dea afara !! Ti-a murit plodul ??? of ce suparare...aaa...ba nu... Bye !! Trebuie sa ma duc……masinile sunt multe.de fapt soferii si eu nici macar nu am iesit pe strada……
W:Sa te ia naiba....
V:Nu dragutza...sa te ia naiba pe tine..eu am plecat...
C ;Nu pot sa cred cum tu, fiul meu te-ai putut incurca cu asemenea femei !! M-ai dezamagit sa sti !! In loc sa o ajuti pe May sa ai grija de ea ti-ai chemat fufele in casa….in casa mea nu de alta nici asta nu poti sa respecti ??.Mi-e rusine cu tine !!Cum am putut sa dau nastere unui asemenea monstru ????Doamne cu ce am gresit ??uite, ai o ocazie buna ca pana pomaine ce o externeaza pe May sa te gandesti ce vrei s ce vei face dar mai ales ce simti pentru ea…si suna menajera sa faca curat dupa tu golfa....
W: Mama……….
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura11%7E1
C: Nu discut !! Sunt foarte suparata pe tine !! Nu ma mai supara daca nu vrei sa te bat ca si atunci cand erai mic si faceai vreo trasnaie !! Esti om in toata firea si te comporti ca un copil razgaiat !! Asa te-am invatat eu ?????? Auzi : de tu esti William Levy, cel de acum…nu-ti sunt mama eu !!!
Cecilia a urcat scarile………menajera a venit si a facut curat in toata casa in timp ce Will statea in pat in dormitor si se gandea……..si-a adus aminte cuvintele lui May…….vedea partea cealalta a patului goala,parca ii era dor de ea……a adormit strangand plapuma in brate imaginandu-si ca e May....
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:24 am

Episodul 49:

Era o zi grea.Chiar daca Will s-a impacat cu Cecilia nu a putut sa mearga la spital la May deoarece aceasta nu vroia sa-l vada.Nu stia ce vroia.Era orbit de razbunare si in acelasi timp rapus de constiinta care ii spunea mereu ca e un nenorocit.A foat o zi ca oricare alta.pentru el poate mai lunga…era timpul ca may sa vina din spital………..au adus-o acasa Cecilia si soferul, acesta a dus-o in brate si a asezat-o pe canapea…Will era si el in sufragerie…May nici macar nu l-a salutat,dar nici el nu s-a sinchisit sa o salute primul……Cecilia a ajutat-o pe May sa stea cat mai comod…i-a facut sa manance o salata de fructe in a carei tmp de preparaare cei doi au ramas singuri...
W:Ai de gand sa faci asa toata viata ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura11%7E3
M:Nu, doar pana cand vom divorta
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_548_copia%7E1
W :Divorta ??
M:Of ce prosti vorbesc !! Vroiam sa spun ca pana ce va veni o verisoara de a mea in Mexic si ma voi putea muta la ea, cam in doua zile…….si tot ea imi va da bani sa bag divort si sa platesc un avocat……..totusi am si eu pe cineva !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_584_copia%7E0
W:Cum adica sa divortezi de mine ???
M:Asa bine !! Nu are rost sa speli cu mine pe jos si eu sa ma las folosita ca o carpa pentru tata care nici macar nu vrea sa ma vada, nu merita!!!Dupa mine poti sa le faci ce vrei..Nu merita..
W:esti nebuna ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura10%7E0
M:Daca a ma elibera de asta inseamna ca sunt nebuna atunci inseamna ca sunt !!
W:May nu poti pleca de aici !!
M:De ce ?? Vreau doar un motiv !!
W:Pentru ca nu-ti dau voie !! (de parca asta ar fi singurul motiv..dar oare de ce simt asta???)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura13%7E1
M:Este pentru prima oara cand ma faci sa rad(a afisat un zambet fortat) Si cu ce drept imi interzici ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_704_copia
W:Din casa asta nu pleci si nici de mine nu divortezi !!(a strigat) Vei fi sotia mea si vei sta aici pana la moarte...
M:Poi daca nu exista alta cale se pare ca in curand vei fi vaduv !! Acum pleaca !! As merge eu dar nu pot singura asa ca valea !!
W:Nu poti sa ma dai afara !!
M:Atunci nu mai vorbi cu mine si lasa-ma in pace !
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_25_copia%7E14
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:24 am

Episodul 50:

Pe Will acele cuvinte l-au pus pe ganduri…Oare ce a vrut sa spuna May prin in curand vei fi vaduv ? Mama lui Will a ajuns in sufragerie cu salata de fructe si cu un pahar de suc de portocale pe care May il adora….s-au uitat la o emisiune TV apoi a venit seara…….May se gandea ca nu va reusi sa doarma in acelasi pat cu el dar pana la urma s-a lasat chiar dusa in brate de el pana in dormitor unde a pus-o in pat, apoi i-a asezat perna, a invelit-o apoi s-a pus langa ea…………nici unul nu zicea nimic pana cand Will a rupt tacerea...
W:Te doare ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_234_copia%7E21
M:Da, raspunsul e exact cel pe care voiai sa-l auzi !! Ce pacat ca nu am murit !! asai ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_104_copia%7E20
W:Nu vorbi asa !! Nu as vrea sa mori !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura11%7E2
M:Da ?si atunci eu sunt printesa Diana ...
W:may te rog eu termina !! Imi pare rau !! Nu ma face sa ma simt mai groaznic decat ma simt !!
M:Iti pare rau ??(asa ar fi o noutate..)
W :Da, sincer !
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 2qlrfok
M: Interesant!! Nu as fi crezut ca ai constiinta!!
W:may gata!! Hai sa incercam sa fim prieteni macar sa………
M:Lasa-ma in pace !!
W:Bine……..
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura11%7E1
Atunci a sunat telefonuliar Will a raspuns……..se pare ca era o alta amanta de a lui sau o tipa care il voia al ei…Dar era daor Fizz (coleg de-l lui Will)………..Will zambea la telefon(stia doar ce face)May era nervoasa,vroia sa se minta chiar pe ea ca nu e nervoasa dar nu reusea………..
W:Mersi dragutza ca mai sunat...
F:ce ai ma??Ce dragutza??
W:Asa este...Intradevar..
F:mai...Ai innebunit???
W:Da draga mea...bn mai vorbim...
F:Asa e..mai vb ca nu inteleg o iota din ce tot bolborosesti tu acolo...pa...
W:Pa.scumpo...
May turba nu de alta………
W:Ce draguta e!!
M:Mai draguta ca Vico ?? Aia arata cat de cat dar asta……….e oribila....
W:Si ma rog de unde sti cum arata
M:Dupa cum vorbeste....
W: Aha………..(Ciudat..era baiat..dar lasa ca nu ii zic..deocamdata..)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura11%7E3
M: Ahaaaaa…
Will a ras……….May s-a ridicat cu greu putin ma sus pe perna apoi si-a sprijinit capul pe pieptul lui si l-a imbratisat…………Will a imbratisat-o si el……………
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_295_copia%7E6
Nu stiau de ce faceau asta dar pur si simplu ceva le-o spunea sa o faca...
W:Si asta ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_526_copia%7E2
M:Mi-e som!
W:Si eu sunt perna ta??
M:Cam asa ceva !!(Will a pupat-o pe frunte si ea l-a pupat foarte aproape de buze)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Vi19b5
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_capitulo_010_(53)
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:24 am

Episodul 51:

Dupa aceea May s-a intors foarte repede inapoi pe cealalta parte……se gandea……..<<ce naiba fac??>> May s-a ridicat in fund pe pat si a luat telefonul in mana de pe noptiera de langa pat
W: Pe cine suni ??
M: Nu e treaba ta !
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_capitulo_18_%2839%29
W : Atata timp cat eu platesc factura……….
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 2zdsvpv
M : Am sa-ti dau la sentinta de divort toti banii pe care i-ai cheltuit cu mine….
W: Nu vrei sa termini cu asta ??
M: Sigur ca am sa termin dar atunci cand voi divorta de tine !
May formeaza numarul, asteapta ceva vreme pana ii raspunde servitoarea apoi mai asteapta ceva vreme cand in sfarsit verisoara ei Dulce era la celalalt capat al firului..
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_capitulo_18_%2818%29
M: buna Dulce !!
D: Buna May!!
M: Deci ramane cum am stabilit??
D: MAy imi pare rau dar ma duc cu iubitul meu in Caraibe si nu mai vin in Mexic, probabil vom ramane acolo cativa ani
M:Dar Dul.....
D:Imi pare rau, sincer mi se rupe sufletul dar nu am ce sa fac!!
M: Bine !
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_capitulo_18_%2834%29
May a pus telefonul si s-a ridicat din pat,a iesit afara din camera….mergea foarte greu si incet………apoi nu a mai putut continua si a cazut in fata usii si a inceput sa planga…
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_capitulo_19_(73)
nu mai putea…ce rost avea ea in viata ??…nimeni nu-i acorda ajutor..nimeni nu o iubea,era singura…
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_72_copia%7E17
s-a ridicat si a coborat cu greu scarile apoi s-a asezat pe fotoliu si a inceput sa planga pana ce a adormit….ceea ce i s-a intamplat in zilele astea a fost foarte dureros…..iar acum singura speranta de care s-a agatat s-a naruit…………
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:24 am

Episodul 52:

Ziua urmatoare Will vorbea cu mama lui in bucatarie……..May nu se trezise inca…….
C:Biata de ea !! De ce nu o lasi Will ?? Nu e vinovata ea pentru ce a facut tatal ei…….
W:Nu vreau sa plece ai inteles !!! Nu pot trai fara ea(aici tipa..).nu stiu ce simt pentru ea(aici deja incepu-se sa vb mai calm si tandru..).vreau sa-i fac rau..ma doare daca sufera…as saruta-o..as mangaia-o...
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura12%7E0
C:Fiule sti ce sa faci ??
W:Ce ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura12%7E1
C:Ce-ti spune inima !!
W:Adica ??
C:Daca iti vine sa o saruti sa o saruti si asa mai departe
W :Sa actionez dupa impulsuri ??
C:Nu…….nu sunt impulsuri, sunt sentimente….si mai lasa fufele
W:Gata promit ca ma las de toate si azi trebuie sa mergem acasa la noi caci a amenajat vila.crezi ca o sa vina cu mine ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura13
C :de ce nu o intrebi !! Daca chiar simti ceva pentru ea si vrei sa ramana langa tine trebuie sa o cuceresti…
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura16
W: Sa o cuceresc ???
C: Da
W: Va fi foarte dificil!! Nu am sa reusesc !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura16%7E0
C;Daca te declari invins inaintea razboiului………….
W:O s sa fac tot posibilul sa o tin langa mine…….mama eu cred ca o urasc dar si tin la ea.de fapt sunt sigur ca imi e foarte draga….acei ochi, acele maini, acea piele, acel par, acele buze, ce gurita……….
C : Succes fiule !!
W:Mersi !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura22%7E1
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:25 am

Episodul 53:

La pranz Will si cu May erau deja la vila lor din Mexic………May pasea greu asa ca atunci cand a intrat in casa deja PWill i-a dus bagajele in dormitor……….May s-a dus in bucatarie…….a gasit un iaurt si s-a pus pe scaun sa manance………si-a adus aminte de simptomele ei de cand a fost insarcinata……o lacrima i-a curs pe obraz………apoi a observat o cutie in forma de cadou………..era destul de mare si pe deasupra se mai si clatina……..intre timp suna telefonul………..a raspuns Will……..se pare ca era de la firma sa-l anunte ca a trimis un sofer cu acte cu tot si nu mai stiu eu ce la vila,caci Will nu mai voia sa mearga o vreme la birou………oare de ce ??………..apoi a venit in bucatarie….
W: Ti-e foame ??? (May nu-i raspundea)May, vorbesc cu tine!!(s-a apropiat de scaun si s-a uitat la ea) May!!May daca nu vorbesti……….May te rog eu zi ceva………..
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 30lmh38
Atunci May s-a ridicat de pe scaun si a plecat in dormitor……..chiar daca o putea ajunge Will nu a mers dupa ea…..asa au decurs mai bine de trei zile….May nici nu se apropia de el……….a inchis usa dormitorului cu cheia semn care i-a dat de inteles lui Will ca nu vrea sa doarma cu el….May isi facea de mancare dar foarte putin…….era slabita………manca doar fructe si iaurturi……rareori cate o omleta cu sunca……..Will nu stia cum sa se apropie de ea….pana intr-o zi………..May dormea………cand a sunat telefonul………..aceasta a raspuns………….la celalalt capat al firului era Poncho....
M:Da ??
P:Ce face cea mai frumoasa femeie din univers ??
M: Cine e la telefon ??(Will o privea si apoi s-a urcat sus ca sa asculte convorbirea de la un alt telefon)....
P:Chiar nu ma mai recunosti ??
M:Poncho??!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_capitulo_18_%2838%29
P: Da. Ce mai faci printeso??
M: Bine !
P: Si vrei sa te si cred ?? Stiu tot despre casatoria ta cu Will inclusiv ca ai pierdut copilul……..
M: Dar de un………..
P; Nu conteaza de unde stiu !! E adevarat sau nu ??? May te rog spune-mi adevarul eu te pot ajuta sa scapi de o bruta ca el……….May te rog………stiu ca nu mai ai la cine sa apelezi dar spune-mi te rog adevarul……….descarca-te !! nu trebuie sa-ti umbresti fericirea……..
M :Vrei adevarul ??
P: Da
M: Pai adevarul e ca………….
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:25 am

Episodul 54:


M: Dar de un………..
P; Nu conteaza de unde stiu !! E adevarat sau nu ??? May te rog spune-mi adevarul eu te pot ajuta sa scapi de o bruta ca el……….May te rog………stiu ca nu mai ai la cine sa apelezi dar spune-mi te rog adevarul……….descarca-te !! nu trebuie sa-ti umbresti fericirea……..
M :Vrei adevarul ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_540_copia%7E0
P: Da
M: Pai adevarul e ca....
May a izbugnit in plans....
M: Da e adevarat te rog du-ma de aici, haide dupa mine si du-ma de aici Dulce pleaca in Caraibe si nu ma poate ajuta tu esti unica mea speranta....
Biata de ea……nici nu-si dadea seama ca Poncho habar nu avea cine e Dulce………habar nu avea ca Will asculta convorbirea…………..habar nu avea ca Poncho de fapt o iubea si o dorea numai pentru el………….habar nu avea ca Poncho nu o vede doar ca pe o foarte buna prietena………….dar oare ea……………oare ea il vedea doar ca pe un simplu foarte bun prieten ??…
P: Stai linistita !!! Am un plan, fi foarte atenta !
M: Da, te ascult !!
P:Nu mai plange ca sa iti pot explica..
M: O.K.
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_586_copia
P: Fa-ti bagajele, ascunde-le undeva, in noaptea asta sa dormi deoparte de el astfel sa nu te auda dimineata cand te trezesti si pleci…….la ora 4 :30 sunt in prima curba din apropierea casei tale……stiu ca nu poti merge usor pe jos asa ca vin dupa tine si te aduc in brate….nu-ti pune multe haine decat strictul necesar pentru o zi, imbraca-te lejer de o excursie caci vom merge la munte am acolo o casa de vacanta a carei existenta nu o cunoaste nimeni apo poate plecam in Elvetia, vedem noi !! Sa fi gata da !!! si sa nu dai de banuit brutei de nimic !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_613_copia%7E0
M: Binee !!
P: Pa !!
M:Poncho...
P: Da!
M: Multumesc!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_617_copia%7E0
P: Nu ai de ce!!

oare ce va face will..???
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 10:25 am

Episodul 55:

M: Multumesc!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_617_copia%7E0
P: Nu ai de ce!!
Will a auzit toata conversatia……..May a facut exact ceea ce i-a spus Poncho nebanuind nicio clipa ca Will avea un plan bine pus la punct……….era cam ora 9 :30, May a avut grija sa nu se puna in camera cu Will sa doaarma si sa-si ia telefonul mobil cu ea punandu-si ceasul sa-i sune la ora 4 :30 dimineata……..valiza micuta ii era sub canapeaua din sufragerie unde vroia sa doarma in acea seara…………..dormea……cineva i-a intrerupt somnul........
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_capitulo_15_%284%29%7E0
Will:(a pupat-o pe frunte) De ce dormi aici ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_129_copia%7E19
M:(in gand : de ce imi place cand ma saruta ??) Am vrut sa nu mai urc caci nu prea pot !!
W: Da normal si eu sunt superman !
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura10%7E0
M : Crezi ce vrei !!
W: Bun iubirea mea…..sa sti ca ti-am pus valiza de sub canapea in masina alaturi de alte haine de ale tale si de valiza mea……….acum trebuie doar sa plecam………..
M: Sa plecam ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_capitulo_15_%288%29%7E0
W: Ce nu vroiai sa pleci la munte, iuby ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura10%7E1
M: Dar…….
W: Cu Poncho...
M:Hei lasa-ma jos!!(Will a luat-o in brate)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_227_copia~5
W:Nu te mai misca atata iubire ca ma opresc si te mananc……ce eu nu te pot duce in brate??
M:Lasa-ma jos !!!(a incercat sa-si ia mobilul din geanta sa il sune pe Poncho dar Will a observat)
W:lasa asta, iuby !!(a aruncat telefonul pe trotuarul din fata vilei facandu-l praf)
M:Lasa-ma!!(a inceput sa planga)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_capitulo_15_%2829%29%7E0
W: Sti cand vei inceta sa fi amea ?? Poi daca tot nu raspunzi iti spun eu : NICIODATA iuby !!!
Iuby……..iubirea mea….ce o fi cu el ??pare un psihopat…….acum ce va face May??oare unde o duce ??…………………
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura10
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:24 am

Episodul 56:

Will a urcat-o n masina, in dreapta statea ea, May, speriata,ii era frica, credea ca o sa-i faca rau pentru ca i-a spus lui Poncho………….au trecut cam 10 minute……..se indepartau de oras………May a constatat ca nu a mai fost niciodata in locurile acelea………….au dat mai tarziu de un alt oras…………in dreptul unui stand cu mancare fast-food Will a orprit masina………...a stat cateva minute…….poate ii era si somn era cam 11 :20 si ceva seara…….standul era non-stop……….el i-a pus mana la May pe picior apoi s-a apropiat de ea insistent s i-a soptit la ureche………..
W: Ti-e foame ?? May nu crezi ca ar trebui sa lasi orgoliul la o parte?acum ai de gand sa nu mananci ?? zilele astea ai mancat numai iaurt si nu stiu ce……. Vrei sa te imbolnavesti ?? sa te autodistrugi ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_capitulo_13_%2836%29
M:Decat sa ma distrugi tu mai bine ma autodistrug !!!
W: Si daca ti-as spune ca…….las-o balta !! Ma duc sa-ti cumpar ceva !!!
Will s-a dus la fast-food si a luat hamburgeri, hot-dog, sucuri, apoi de la o alimentara suc de portocale natural, doar sta cat de mult ii place lui MAy, popcorn, chipsuri si o gramada de chestii pentru comoara lui……fix asa ii spusese vanzatoarei :
W:Dati-m un suc de portocale natural pentru comoara mea !!! la care vanzatoare abatranda i-a spus ca e bucuroasa ca mai sunt cupluri care se iubesc……………daca ar sti cum era de fapt…………
Pe de cealalta parte, in masina May si-a adus aminte de ce a simtit cand Will i-a pus mana pe picior, cand s-a apropiat de ea si i-a soptit la ureche asa fermecaror……….nu putea sa dezminta ca nu tine la el……….pe scaunul de la volan a vazut mobilul lui Will…….pentru un moment a vrut sa-l sune pe Poncho…..l-a luat……a vazut in agenda numarul acestuia…..apoi ceva o opri sa mai sune……..gandul de a fi cu Will un cuplu adevarat sau poate ca vroia doar sa descopere daca i-ar putea face rau chiar daca trebuia sa-si riste viata pe ea nu o mai interesa………a pus telefonul la loc………

ce se va mai intampla???
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:24 am

Episodul 57:

W:Uite May !! Papa ce vrei!!
M: Crezi ca sunt sparta sau ce ??(a zambit sarmant)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 2am144
W: Nu stiu cum esti tu dar eu sunt spart !!! (i-a zambit, acel zambet seducator dintotdeuna)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_6l-1
M: Daca vrei iti dau sa mananci in timp ce conduci!!(i-a zambit muscandu-si buza)
W: Sper sa nu-ti pap degetele !!! (i-a transmis un pupic prin aer)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 33l1350
M: Lasa ca ai bani si imi fac operatie estetica…….(i-a zambit din nou sarmant)
Era incredibil dar filtrau unul cu altul ca doi adolescenti……….ba din gresala cand sa schimbe viteza Will punea mana pe piciorul lui May……oare chiar din greseala ??……..ba May cica tot din greseala se uita la el cum conduce si cateodata ii punea mana prin par care de data asta ramasese surprinsa…era o frizura super sic……..dupa vreo inca o ora de mers a adormit………….
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 X6d1xd
Cand a venit dimineata si Poncho nu a mai gasit-o pe May s-a intalnit cu Cecilia(care a fost complicea lui Will) si i-a spus lui Poncho ca cei doi s-au impacat si au zis ca pleaca intr-o a doua luna de miere…..lui Poncho parca i-a dat cineva cu barosul in cap……..a plecat nervos si a luat primul avion spre Elvetia……………..
W:May ???
M:(somnoroasa): Da.
W: Vrei sa mergi la toaleta?? M-am oprit aici la benzinarie si dupa aia nu ne mai oprim si nu mai avem unde....
M: Dar unde mergem ??
W: Intr-un loc foarte frumos !!
M: Unde ??
W : Nebuno !(i-a luat o suvita de par si i-a pus-o dupa ureche) Nu mai fi asa curioasa !! Vrei la toaleta ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_Captura32
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_319_copia
M: Pai cred ca da.
W: Vin cu tine??
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:24 am

Episodul 58:

M: Ce???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_334_copia%7E3
W: Poate se leaga tipii aia de tine(erau cam 3 tipi care deja salivau dupa bruneta din masina, se pare ca veneau si ei cu o masina era un jeep) Si in plus nu poti sa mergi bine !!
M: Dar de intrat in toaleta nu intri asa-i ??
W: Cine a zis ca nu ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 2cesy2o
Will ii deschise portiera la May si o lua in brate…..ea de tinea de el……pe drum tipii au inceput sa fluiere………
///// : Wow, printesa !!! Misto fata !!
/////: Bre las-o si tu sa o pupam si noi!!
//// : Voi si ideile voastre !! Se vede ca sunt fericiti !! Nu vezi ca-s aia Guttierez ??
James: Da frate!! Ttal meu va face afaceri cu tipul si bruneta aia draguta rau de tot e sotia lui !! Mama mia, cred ca fata asta m-a intors metafizicul pe dos !!
////////: Nu exagera!!
James: Chiar nu exagerez!! Am sa lucrez la firme, poate ma imprietenesc cu bossu Gutteirez si ma intalnesc si eu cu ea……….
//// : Ce planuri !!!!!
Will murea de ciuda cand auzea fluieraturile……….precis ca daca nu se ducea cu ea s-ar fi dat cu toti la ea……..au ajuns in dreptul baii…….la ora asta nu era nimeni asa ca a intrat in baia pentru femei si el……….May a intrat intr-o toaleta si el se uita in oglinda………fara sa vrea a observat picioarele lui May……s-a apropiat de acea toaleta si s-a pus jos si s-a uitat…..apoi a simtit o greutate pe spate………se pare ca May l-a calcat…….ca sa nu dea de necaz ca a vrut sa vada ceva ‘’interzis’’ s-a prefacut lesinat……..
M: Ayyyyyy !! Scuze Will, da ce naiba faceai aici ?? Will ?? Ma auzi ?? Hei !!! Cred ca a lesinat !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_354_copia
May s-a lasat jos langa el apoi l-a stropit cu apa……Will s-a ridicat….era atat de aproape de ea…..buzele ei carnoase erau atat de aproape………parca cereau sa fie sarutate……..
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Normal_361_copia%7E1
Oare li se va indeplini dorinta???………
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 2 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum