My-World-webnovelas
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De la ura la dragoste nu e decat un pas

2 participanți

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:25 am

Episodul 59:

Din pacate nu s-au sarutat, May s-a ridicat rapid, apoi Will a luat-o in brate si a dus-o din nou in masina, iar acei tipi inca mai fluierau………Will ar fi vrut sa sara cu ei la bataie dar erau prea multi si in plus May era in bratele lui pana la urma…………..
Dupa o perioada de timp, in care au mers cu masina au ajuns la destinatia stabilita de Will pe care doar el o stia....
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_norma9
W: Am ajuns !!
M: Si ce facem noi aici in mijlocul acestei paduri!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_318_copia%7E3
W : Haide !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Norma10
Will a luat-o din nou in brate si a trecut-o prin padurice. Undeva la mijloc era un luminis, o poienita…….era foarte frumos : o casa de vacanta din lemn cu o camera mare, bucatarie si sufragerie, cu un singur pat, in fata ei puteai sa te asezi la o masa frumoasa din lemn si pe deasupra avea o umbreluta de paie, in stanga masei de afara era un leagan din lemn, foarte rustic si frumos, erau o gramada de alei pavate cu pietre mari in jurul carora erau flori, mai degraba trandafiri si inca ceva flori salbatice, iar undeva langa leagan, coborai pe niste scari tot din lemn si dadeai intr-o mica valicica in care curgea o apa limpede de izvor care nu era adunca, doar pana la glezne poate……….puteai vedea rasaritul respectiv apusul, puteai auzi ciripitul pasarelelor, nu erau telefonie sau alte chestii, decat curent electric si un mic semineu, afara in stanga leaganului era un gratar confectionat din caramizi foarte frumos care avea functia si de cuptor…………parca era un loc de vis………May admira totul cu gura cascata ....
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_187_copia%7E1
W: Aici vom sta !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura4%7E3
M: Wow!! E foarte frumos!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_214_copia%7E2
W:Ma bucur ca-ti place!!
M: Sti…..?? Imi place mult aici!!(s-a urcat pe leagan) Hai te rog sa-mi faci vant!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_capitulo_18_%2844%29
Will a ascultat-o si I-a facut vant apoi si-a adus aminte de ceva………of!! Mai bine ar uita !!!……………….
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:25 am

Episodul 60:

Apoi Will s-a asezat pe leagan langa May……….May l-a prins de brat si s-a sprijinit in el…….au ramas asa…………apoi ea si-a pus capul pe bratul lui………….
W: De ce i-ai spus lui Poncho ???
M:De unde sti ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_capitulo_22_%2857%29
W: Esti o prefacuta !! Voiai sa fugi cu el in Elvetia, nomal alaturi de marea ta pasiune……ce crezi ca ala te va tine de manuta si va dormi cu tine in pat ca fratii??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura50
M: Tu esti nebun ! Iti inchipui fel de fel de lucruri !!
W : Nu-mi inchipui nimic !! (i-a luat capul in palme) Ala te iubeste !! de ce esti prostuta??
M: Nu e adevarat vrei sa ma indepartezi de el doar fiindca e unicul care ma poate ajuta !!
W: Deci chiar nu mai stiu ce sa cred : ori esti o mare prefacuta ori o mare proasta !!
M: Nu-ti permit sa ma insulti !!! Poncho e un prieten bun si merita tot respectul nu ca tine
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_capitulo_22_%2851%29
W: Si tu ce meriti ???? Saraca de tine………..nu o mai poti face pana te vindeci……macar asa stiu sigur ca nu ma inseli...
M: Te urasc !!(i-a tras o palma)
W: Sti ca asta te va costa…..am chef sa o fac cu tine…..ce zici??……ma doare undeva pe mine daca poate maine mergi de urgenta la spital si va fi vai si-amar de tine dar eu…(a inceput sa o sarute pe gat)
M : Da-te !!
W: Aici sa stai !! Sa nu vi langa mine ca ai s-o patesti !! Nu asa cum ti-am spus mai devreme ci mult mai rau !!
M: Sper sa mori idiotule !!
W: Normal ca am sa mor odata dar tu ai sa mori inaintea mea, fi sigura !!!
Era noapte………May plangea si statea trista pe leagan privind stelele, se gandea…. :’’De ce trebuie sa fie asa ?? strica orice moment magic !! si eu ca o fraiera am inceput sa tin la el !!! am sa ma duc in casa, nu cred ca o sa-mi faca rau ! pur si simplu ceva imi spune asta !! ‘’ Pe de alta parte W W: ‘’ nu, e imposibil sa fie atat de naiva incat sa nu-si vi dat seama ca Poncho o iubeste…..dar oare o fi asa de prefacuta ???……sper sa nu vina sau sa se apropie de mine…..mor de nervi si nu cred ca ma pot controla………….
Usa camerei unde era Will s-a deschis……….era ea……….era May………….’’Doamne cat e de frumoasa !!’’…….s-a apropiat incet de el………….apoi s-a asezat pe canapea pe cealalta parte privindu- l sa vada cum reactioneaza…………..
W: De ce ai venit ?? Ti-am spus sa nu vi !!!
M: Si ce-ai fi vrut sa dorm afara ?? E frig !!
W: Nu draga mea, puteai sa mergi la amantul tau, la POncho !!
M: Gata !! M-am saturat sa tot ma acuzi pe nimic !!!
W: Si daca nu e amantul tau ce atata interes pentru el ?????
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura52
M: E un prieten bun…
W: Aha !! De cate ori ai facut-o cu el ???
M : Esti dus rau de tot : unde, cand sa il sarut macar ??? cand tot tmpul ba stau cu tine ba cu mama ta !!!??
W : Chiar nu e nimic intre tine si el ??
M: Nu ai niciun drept ca sa-ti dau explicatii dar chiar intre noi doi nu e si nu a fost nimic !!
W: Si nici nu o sa fie !!! Niciodata !! Tu esti doar a mea ai inteles !!(a prins-o puternic de brate si o scutura)
M: Auuu !! ma doare !!(se zbatea sa scapa dar neputand sa scape i s-a prelins o lacrima din ochi care a cazut pa mana lui Poncho)
W: Gata !!! Nu mai plange !!(i-a sters cu mana lacrima) Hai sa dormi !! Esti rece !!!(a tras-o in bratele lui si s-au invelit)
M: De ce esti asa ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_capitulo_22_%2859%29
W: Stttt!! Taci si dormi!!
Au stat asa putin timp pana cand May s-a ridicat de pe canapea……….Will era surprins
W: Ce faci ??
M: Ma duc sa dorm in dormitor !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_102_copia%7E9
W: Stai aici !!
M: De ce vrei sa dormi tu acolo ??
W: Nu……..(ea a plecat) Vroiam sa dorm cu tine !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura5_1
May s-a dus si a privit iin jurul ei…………patul era asa mare numai pentru ea…….camera era asa mare doar pentru ea………ar fi vrut sa iubeasca……sa se simta iubita…….oare unde este iubirea ei ??……………oare unde se ascunde ???………………oare de ce viata e asa de nedereapta si de dureroasa ???…………..viata nu e o poveste intotdeauna cu un happy end………nu !!!…………uneori e un sfarsit mai trist decat crezi…………se pare ca viata ei se aseamana cu acel foc din semineul care era in dreapta canapelei pe care statea Will……daca nu e alimentata cu iubire si fericire se stinge usor…usor……….si moare !!
Will statea si privea focul………….se gandea la May……..usa dormitorului era intredeschisa si putea sa-i vada picioarele si putin din corp……….o vedea atat de frumoasa……..un inger………dar unul negru…….de ce nu-i pot face rau ??…….de ce nu pot ??……………..
////// : Iesi afara William Levy !!!! Ti-a sosit ceasul mortii!!!!!!
M:Cine e will???
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:25 am

DE LA URA LA DRAGOSTE NU E DECAT UN PAS

Episodul 61:

W: E………..
M: tata!!!!!!
B: Iesi am spus!!!
May a inceput sa planga si a iesit afara dupa Will care deja fugea afara……..cand a iesit a vazut doar ca erau o multime de oamenii ai lui Bustamante inarmati si chiar el cu un pistol in mana in fata lui……..Will si-a scos si el un pistol..(de unde il avea ??? era in casa ca sa se pazeasca de hoti)…….
B: Deci ai crezut ca ma vei termina asa de unsor ??
W: Nu vierme, tu esti terminat de mult !!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura14
M: Ce cauti aici ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 2dwdjqu
Bustamante (s-a apropiat de ea si i-a luat mana) : Fiica mea nu trebuie sa stea cu asta !! Mi-am refacut averea si te trec si pe numele meu !! Ce bine seameni cu mama ta !!!
W:Ia mana de pe ea !! Acum e fiica ta ?? Interesant dar sa sti ca e si sotia mea !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura16
B:Tatal tau mereu si-a bagat nasul unde nu trebuie si se pare ca ii esti o copie !! Pana aici am sa termin odata cu voi cu toti !! cu toata familia Guttierez !! Tu draguta mea May ai o sansa sa-ti scapi viata, adica sa vi cu mine !! In spate toata lumea... vreau eu sa-l termin !!!
M:Nu poti face asta !! Cum sa iei viata unui om !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_157_copia~5
B: Stiam ca asa vei face !! Dumnezeu m-a pedepsit dandu-m o fata asa slaba ca tine !! Acum totul e intre noi doi!!
W: Mi-ai omorat tatal !!!
B: M-ai lasat in faliment si mi-ai folosit fiica care chiar daca e o slaba de inger e tot o Bustamante!
W: Poate daca nu-ti ucideai sotia si pe tatal meu acum nu eram aici !! Ti-ai ucis propria sotie !!
B: Da, fiindca o iubeam si voia sa fuga cu ala si mai bine moarta decat in bratele altuia !! Era si este numai a mea !
Atunci Will a luat pistolul sa-l omoare…………..Oare ce va face ??
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:26 am

Episodul 62:

Cand Will a incarcat pstolul…………
M : NU Will !! Ai sa regereti toata viata !! Nu poti fi in stare sa ucizi !! Nu !
W: As primi un premiu ca am scapat lumea de o asemenea bestie !!!
Cand a tintit spre Bustamante May a fugit foarte greu si s-a aruncat pe Will dandu-l la pamant astfel traictoria glontului s-a schimbat si nu l-a nimerit pe Bustamante....
B: Multumesc fiica mea stiiam ca nu poti fi tu asa ca maicata decat la frumusete !! Acum da-te sa-l omor !!
M: Nu !!(i-a acopereit corpul lui Will cu corpul ei)
B; Te rog nu ma face sa te ucid !!
M:ucide-ma !! Haide ce mai stai !!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_157_copia~5
W:Esti nebuna ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura16
Cand Bustamante a tras cu pistolul Will s-a pus deasupra lui May si glontul l-a ranit in umar…….atunci Bustamante a incercat sa-l impuste in spate dar May s-a ridicat si a luat pistolul in mana...
B:Fiica mea de ce vrei sa mori ???
M:(plangand) : Sa vedem tata !! auzi tata !! te-ai comportat vreodata cu mine ca un tata ??? de ce nu as putea sa te ucid ?
B;Nu ai fi in stare !!
M:A nu?? Nu sunt eu o Bustamante??? Va pot ucide pe toti !! Sunt naiba in persoana asa-i Willie ?? Sangele apa nu se face!!

oare o va face???
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:26 am

Episodul 63:

B;Nu ai fi in stare !!
M:A nu?? Nu sunt eu o Bustamante??? Va pot ucide pe toti !! Sunt naiba in persoana asa-i Willie ?? Sangele apa nu se face!!
B: Proasto !! Nu stiu cum poti fi fiica mea !! Ce greseala am comis ca te-am lasat sa te nasti!!( A apasat pe tragaci, glontul ii era destinat exact in piept dar Will a impins-o cum a putut si a nimerit-o doar in picior)
W:E fiica ta !!!!
B:Nu ! m-a facut de ras !!! Va omor pe amandoi !!
Cand Bustamante a vrut sa-l impuste pe Will, May a luat pistolul de undeva de pe jos si si-a nimerit tatal in picor, apoi cand acesta a mai vrut sa traga, in mana pana cand a lesinat si Will a vazut ca Bustamante era pe jos si oamenii lui il duceau…..May era slabita……glontul ca i-a atins piciorul i-a cauzat lesinul deoarece avea si acea problema de cand a pierdut copilul………
Will a luat-o in brate cum a putut dearece mana il durea foarte tare si a pus-o in pat, apoi i-a adus o cana cu apa cu care a stropit-o……May isi revenea………..
M:Will?
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_2%7E12
W:Cum te simti????
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura15%7E1
M:Ma doare!!!
W:Ma lasi sa vad??
M:Da !!
Will i-a dat jos pantalonii si a vazut ca glontul doar a zgariat-o si nu a nimerit-o propriu zis…..dar ea era foarte fragila si o durea enorm………
W:Nu te-a nimerit !! Doar te-a zgariat putin !! Ma duc sa-ti aduc spirt sa dezinvectez rana…cand a venit)………
M : tata ????
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_11%7E8
W: Stt !! Nu conteaza!!
M:L-am omorat??? Nu!! Nu l-am omorat asa-I??(s-a ridicat pana la el in brate cand I-a observat rana de l mana)
W:Cum sa-l omori?? Nu sti sa ti un pistol bine in mana: ba ai tras in mana ba in picior si cred ca l-ai nimerit in picior....
M:Ce-ai patit???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_19%7E4
W:pai eu nu am scapat asa de usor ca tine !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura16%7E0
M:Ti-a intrat in umar??
W:Nu tare si am reusit sa mi-l scot si sa dezinfectez rana dar ma doare……
M:Imi pare rau !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_25%7E5
W: Multumesc !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura11%7E3
M:Pentru ce ??
W: Pentru ca mi-ai salvat viata
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:26 am

Episodul 64:

M:Imi dai rochita de noapte ?? Vreau sa ma schimb !!
W:Uite-o !! (a scos-o din dulap si I-a dat-o) Te las sa te schimbi caci si eu trebuie sa ma schimb !!!
M :bine !! Sa vi aici dupa aia !!(cum de am putut sa zic asta cu voce tare??)
W:De ce ?? Vrei ceva ??
M:Pai……..nu………adica da………o cana cu apa….. (pff...ceva mai bun nu am gasit de spus??)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_18%7E4
W:Bine !!(offf...asta era??Credeam ca e.....mai bn lasa..)
Will a mers si s-a schimbat si i-a dus lui May un pahar cu apa dupa care s-a pus pe canapea sa se culce…………a adormit…………..insa cineva nu dormea………
May s-a ridicat din pat si schiopatand s-a dus in sufragerie adica in camera mare cu semineu unde era Will……fara sa ceara aprobare sau ceva de genu s-a urcat la el in canapea si i s-a cuibarit la piept apoi a adormit…………in somn fara sa-si dea seama Will o imbratisa…….au dormit foarte bine amandoi……..visand unul la celalaltt si nici macar May nu-si dadea seama ca ea chiar a mers si s-a pus sa doarma langa el……..dimineata :…….
W:Ce ?? Nu a fost un vis ?? E langa mine ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_6l-1
M:Will??
W:Ce este ingerasul meu??
M:Ma doare piciorul !!!
W:Si…. ??
M:Ma dai cu crema aia din trusa medicala si te ajut si eu sa-ti pansezi rana !!
W:Bine, dar mai intai mergem la baie !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura10
M:Mergem ?? Eua ma duc prima ca am o urgenta!!!
W:Vezi ?? ti-am zis ca mai bine mergem impreuna ca nici eu nu mai rezist !! Hai sa te iau in brate!
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:26 am

Episodul 65:

M:Bun !! mersi ca m-ai ajutat !! acum lasa-ma sa-mi fac toate chestiile !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_27%7E4
W;Eu nu am glumit !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura19%7E2
M:Nu ai glumit ??
W : Nu !!
M:Dar Will ???
W:Hai Maite !! Mare branza!! Ce daca vezi?? De parca nu ne-am vazut noi atunci si nu ……(May era rosie)……..Doamne ce dulce esti !!!
M: Bine na!! Poti sa ramai!! Oricum eu ma spal pe dinti !!
W: Plec !!! Nu vreau sa explodeze rosul ala din obrajori !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura20%7E2
M:Mitocanule !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_35%7E2
W:Vezi ca intru peste tine !!
May a ramas in baie razand si Will la fel .dupa 10 minute a kiesit si May apoi a intrat si Will .cand a iesit….
M :Cred ca ne-ai inundat !
W: Si mai zici ca eu sunt mitocan!!!
M:Sti ?? nu ai de ce !!
W:Despre ce vorbesti ??
M: Mi-ai multumit ca ti-am salvat viata dar si tu mi-ai salvat-o pe a mea si suntem chit !! Iti multumesc si eu !!
W:Pot sa fac ceva ??
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:26 am

Episodul 66:

M : Ce ???
W: Asta !!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_441_copia%7E5
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_442_copia%7E8
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_444_copia%7E9
Atunci Will a sarutat-o !! Era primul sarut !! Primul !! Primul pe care si l-au dat cu adevarat si pprimul inafara de cele din acea noape cand May s-a transformat in femeie…….primul cu adevarat dupa 5 luni de casnicie sau mai mult………..e incredibil ce poti simti cand saruti prima oara cu adevarat pe cineva………..
M: ‘’ Nu ma asteptam niciodata sa ma sarute !! Cand si-a apropiat buzele de ale mele am simtit ca zbor !! Apoi i-am raspuns !! cred ca a durat cam 5 minute sarutul pana cand nu am mai avut aer!! Ce dulce a fost!!…….buzele lui !!…..acel parfum !!…poate credeti ca sunt idioata dar am simtit un gol in stomac si apoi niste frurnicaturi……..apoi am simtit o caldura imensa……….aveam chef de…………niciodata nu m-am gandintla asa ceva cu cineva……..apoi cand am vazut ca a intessificat sarutul transformandu-l in unul francez am crezut ca mor……..de ce imi place asa de mult sa ma srute ??…………..
W: ‘’ E prima oara cand sarut cu adevarat sau mai bine zis chair sarut dupa acea noapte cand a fost a mea….poate ca m-am culcat ca gramada de femei dar de sarutat, pe niciuna…….are niste buze atat de dulci!!……….m-am simtit ca un idiot……..am simtit niste noduri in gat………apoi nu am vrut sa o dezamagesc de teama ca nu o sa-i placa si nu am lasat-o i-am dat un franch kiss……ce mi-a placut !!…………ata a fost de ajuns sa faca sa mi se trezeasca prietenul……..saracul normal ca nu rezista !! doar ca e interesant ca niciodata nu am dorit o femeie in halul asta !!……….are ea ceva special
M:Are farmecul lui !! are acel ceva!!
W: Are ceva ce ma face sa-mi pierd mintile!!
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:27 am

Episodul 67:

Interesant ce au crezut ei…….oare ce se intampla ??………………………….
M:Will?? Ce a……a…..fo……….a..fost…….
W: Balbaita mea scumpa!! A sarutat-o din nou!!! A cazut peeste ea pe canapea si au continuat sa se sarute si sa se sarute si sa se sarute………..tot sa se srute
M: Au !!!
W: Ce e ??
M: Ma dor buzele !!
W: Lasa ca le dai cu strugurel !!! A pupat-o pe frunte, apoi s-a asezat sub ea tinand-o in brate
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_430_copia%7E6
M: De ce……
W: De ce te-am sarutat ??
M: Da !!
W: Pentru ca asa am vrut, asa am simtit………si tu m-ai sarutat……
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_425_copia%7E9
M : eu doar ti-am raspuns la sarut…….
W: Da…eu ziceam altceva !!
M: Da……daca te sarutam eu faceam asa………….(s-a intors cu capul si l-a sarutat pe Poncho si iarasi s-au sarutat si sa-au sarutat si……..)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_433_copia%7E6
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_441_copia%7E5
M:Auuu !!
W: Haide acuma cand era mai interesant tu zici au !! Ce te doare ???
M: Ce prostut esti !!
W: Mai sunt si prost acuma ??
M: Eu zic Auu de placere !! Iti dau voie sa-mi rupi buzele !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_397_copia%7E9
W ;De parca pe mine nu ma dor !! Dar tot te sarut poate sa curga si sange !!
M; Serios ??
W: Da !!
M: Nu cred!!!
W: Adica cum nu crezi!! Lasa ca vezi tu!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_107%7E4
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:27 am

Episodul 68:


M: Nu cred!!!
W: Adica cum nu crezi!! Lasa ca vezi tu!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_107%7E4
M:Ce vrei sa faci??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_379_copia%7E6
W:Vreau sa vi cu mine...
M:Unde??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_190_copia%7E3
W:Nu mai pune intrebari si hai cu mine...
M:Bine...vin...
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_capitulo_08_%2880%29
Dupa ceva timp...
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_119%7E1
M:Ce frumos eee....
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_114%7E3
W:Vezi..aici veneam eu cand eram trist...
M:Hai sa nu ne aducem aminte de lucruri triste...
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_107%7E4
W:Bine scumpa mea....Ce zici intram??
M:Nu ca e rece...
W:Ti-e frica cumva??
M:Nu...
W:Te incalzesc eu...
Atunci w\Will aluat-o in brate si a intrat cu ea in apa,unde au inceput sa se sarute...
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_642_copia%7E1
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_641_copia%7E0
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_697_copia
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_694_copia
W:Hai dupa mine...
M:Unde??
W:Aici....
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_664_copia%7E1
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_675_copia
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_679_copia%7E1
W:Ahh...ma innebunesti complect...
M:Si tu...
Dupa ceva timp....
W:Hai sa iesim din apa....ca poate...
M:da da...ai dreptate sa iesim...
Intre timp Will facu un mic foc...
W:Hai aici...Mai aproape ca nu te mananc...
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_808_copia
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_800_copia
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_797_copia
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_789_copia
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_785_copia
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_778_copia%7E0
W:Mai bn hai sa mergem inapoi in cabana....ca sa nu racesti...
M:Bine....Iti multumesc...
W:Pt??
M:pt aceste clipe minunate....
W:Nu trebuie sa imi multumesti....Si tu ai contribuit la ele...
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:27 am

Episodul 69:

Dupa ce au intrat in caba...

M:Nu mancam ceva??Atata tp in apa,mi s-a facut foame...
W:Ce ???
M:Nu ai nimic ???
W:Nimic preparat !!
M:Dar ai ceva chestii din astea: pate, ciuperci, oua....
W:Cate vrei!!
M:Ma duc sa fac ceva de mancare!!
W : Hai sa ne sarutam in continuare !!
M: Si cum ne hranim ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_150_copia%7E22
W: Din saruturi !!
M:Nu Will stiu la ce te gandesti dar nu!!
W:Nu facem nimic dragut-o stiu ca nu poti dar sa te pupacesc am voie asa ca….
M: Lasa-ma !
W: Am impresia sau esti suparata pe mine !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura10%7E0
M:Sunt !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_155_copia%7E13
W:De ce???
M:Ma duc sa fac ceva sa mancam !!
W:De ce esi suparata ???
M:Sti tu mai bine ca mine !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_175_copia%7E23
W:Acum ce-am mai facut ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura10
M: Gandeste-te!!
W:Ma enervezi !!
M:Ce-ar fi sa dai in mine si sa ma insulti,ca sa te calmezi...
W:Dar ce-am fauct ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_189_copia%7E14
M: Ia aduti aminte!! Esti un nerusinat!!
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:27 am

Episodul 70:

Inevitabilul s-a produs...
Statea pe canapeaua din sufragerie cand a vazut o scrisoare pe masa……acolo scria asa : ‘’ Will, stiu ca stai cu aia sub pretextul razbunarii doar ca sa-i mostenesti marea avere lasata de tatal tau ei, dar nu mai rezist, nici nu mai stiu cum e sa fi cu un barbat de cand ai plecat, nimeni, vreau sa te simt in mine. Cand vi ???? semnat V’’ Era extrem de dureros penttru ea sa citeasca asa ceva dar pur si simplu a uitat, a crezut ca poate chiar sufletul lui e din gheata si gheata se topeste, dar se pare ca sufletul lui ii este din piatra si nu exista nici o cale sa-l readuci la viata………de ce i-a lasat tatal lui intreaga avere ei ??………de ce fiul lui dispune de ea atata timp cat e casatorit cu ea ??……….ce se intampla cu adevarat aici ??…….in masina in acea seara in afara de telefon mai era si geaca lui Will in a carei buzunar a vazut acea hartie, acea scrisoare……..acum si-a adus aminte……..ce avea a faca acum ???……………sa o cucereasca ??……….sa o cucereasca ca sa aibe toata mostenirea odata pentru totdeauna in mainile lui……….doare……..durerea ei este mare………….in timp ce apa ferbea si amesteca in paste isi aducea aminte de sarutatrile si de cuvintele lui de acum cateva minute…………..apoi si-a adus aminte de blestemata aceea de scrisoare…………oare mai bine murea ???………………de ce viata e asa de cruda uneori ???………de ce fiecare clipa de fericire trebuie sa o platesti cu lacrimi ???……….de ce ???……………pur si simplu de ce ???????amesteca in spaghete pierduta in ganduri……………mai multe lacrimi ii invadara fata…….apoi cu o voce trista, suava si in acelasi timp hotarata :
M: Blestemata fie ziua in care am devenit doamna Guttierez....
Au mancat in liniste…….nimeni nu zicea nimic……….Will era confuz iar May se simtea ca ultimul om de pe planeta….singura, trista, neajutorata, ranita………… trebuia sa mearga la medic si Will a dus-o cu masina……
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_capitulo_08_%2877%29
au ajuns din nou in oras.la clinica medicala le-a spus ca e bine si ca poate chiar sa-si continue viata sexuala ca la inceput doar sa fie foarte atenta cu cine caci e foarte vulnerabila la boli……..Will si-a facut analize astfel medical s-a asigurat ca este perfect sanatos….ea credea ca vor merge la vila………dar nu………….au mers tot la caabana….May a intrat in camera si a vazut ceva……parca ceva era schimbat si nu-si dadea seama ce…………da…….normal………asta era……..nu mai era canapeaua rabatabila……era un pat imens………patul din camera acea a fost mutat in fata semineului………..trebi cosulete ornamentale cu trandafiri erau asezate foarte frumos……..pe masa erau doua portii de pizza si o sticla de vin alb………….focul trosnea in semineu………..iar el ???…….el statea in pragul camerei sa vada cum reactionez !!!…de ce imi face mie asta ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_16_copia%7E4
W: Iti place ??
M: Da, e frumos !
W: Banuiesc ca ti-e foame!! Haide sa mancam!!
M: Nu vreau, multumesc !! Mi-e somn, ma duc sa dorm !
W:May!!(a prns-o de brat)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_190_copia%7E3
M : Da !
W: De ce te comporti asa??
M:Asa cum ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_8_copia%7E18
W : Toul era perfect, ne intelegeam foarte bine si acum ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura10%7E1
M: Nu are rost sa-ti explic !! Oricum sti ??
W: Ce sa stiu??
M: Sti tu !!
W: Ma enervezi !!(a inceput sa tipe) Acum ce naiba ti-am facut ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura
M: Vezi ?? Tot timpul tipi la mine....
W: Cum naiba sa nu tip !!
M : Nu poti sa discuti normal !! Nu are rost !!
W: Anny stai naibii aici jos!!(I-a apasat usor corpul astfel ca sa stea pe canapea)
M: Lasa-ma!!
W: Zi ce ti-am facut !!
M: Ce mi-ai facut???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_17_copia%7E18
W: Da !
M: Ia gandeste-te de ce te-ai casatorit cu mine !!
W : Sti prea bine dar…….
M: Vezi?? Esti un nesimtit!! Te urasc !!
May a fugit afara si s-a asezat pe leagan, plangea, era prea multa durere pentru ea, prea multa…….de ce nu poate fi fericita ??…….’’de ce ?? am crezut ca tine la mine ??’’……se legana si apoi a mers langa izvor si a stat cu picioarele in apa……..s-a relaxat, a ascultat cum canta pasarelele si s-a bucurat ca nu exista tipenie de om……..apa era cam pana la glezne, poate putn mai sus, iar fundul ei era cu nisip, era chiar neobisnuit dar foarte frumos…..Will o privea………chipul ei se reflecta in apa de izvor….l-a vazut………….
May si-a intors capul in spate, el era cu fata langa fata ei, a strans-o in brate, apoi ea si-a rezmat capul pe pieptul lui. Au stat asa ceva vreme si au vazut apusul soarelui, pasarelele parca cantau mai frumos ca de obicei iar un vant usor si cald de vara adia printre frunze cantand parca un cantec, un canttec pentru ei doi…….
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_830_copia
in cabana totul era neclintit……o lacrima i s-a scurs din ochii lui May………Will a observat…….a sarutat-o pe mana apoi a strans-o si mai tare in brate……
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_742_copia
..parea magic……sub clar de luna doi soti stateau imbratisati in tacere…..se spune ca nu e nimic mai frunos decat sa vazi doi indragostiti cum stau in tacere…….ei nu au nevoie de cuvinte ca sa se inteleaga ci doar de atingeri, priviri, care iti fac sufletul sa tresare, sa bata mai puternic ca un motor sa te faca sa doresti sa atingi si sa ai aproape fiecare celula, por, atom din corpul celuilalt……….s-au privit………..se spune ca o privire face cat o mie de cuvinte……nu e nimic mai frumos decat sa te ineci in ochii persoanei iubite………..se spune ca primul sarut nu se da cu gura ci cu privirea……
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_602_copia%7E1
daca ar fi asa ei doi se iubesc……poate prea mult pentru a fi capabili sa constientizeze acest lucru……..s-a cuibarit in bratele lui……….se spune ca pentru o fata nimic nu e mai frumos decat sa stea in bratele persoanei iubite sa unde se simte protejata ……..se spune ca adevaratul barbat poate sa fie la fel de fragil ca o femeie…..sa planga din iubire…….sa-si apere iubirea…….ce poate fi mai frumos pentru el decat sa-si apere iubirea de oricine si orice ??………s-o stranga in brate……..s-o simta a lui……..sa-i dea voie inimii sa accelerze…….sa simta cum sangele ii fierbe……..ii fierbe dar de iubire…….iubire……….un cuvant prea mic, prea nesemnificativ pentrumarele sentiment pe care-l exprima……….oare ce poate fi mai frumos decat sa iubesti si sa suferi din iubire ??………se spune ca iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si moare cu o lacrima……..ce poate fi mai frumos decat sa sti ca ai iubit ??………oare tu chiar ai suferit din iubire sau inca nu ai iubit ??…….
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:30 am

Episodul 71:

Au petrecut mult timp asa……nici ei nu stiau de ce se simt asa de bine impreuna….cand tac, cand nu spun nimic doar se privesc si se imbratiseaza…….Will a cuprins-o pe May in brate si a sarutat-o pe gat…….ea s-a inrors si l-a imbratisat ca un copil mic ce are nevoie de protectie si s-a ghemuit in bratele lui mai tarziu dandu-i un sarut enorm…….au plecat in cabana impreuna tinandu-se de mana……nu vorbeau……ajunsi in cabana…………
W: Nu ti-e foamne ??(i-a luat o suvita de par care ii acoperea ochii si i-a pus-o dupa ureche)
M ; Putin. Tie ??
W; Si mie!! Haide sa mancam !!
M: Pizza ??
W: Da si bem vin alb !
M: Cu ce e ??
W: Pizza cu pui !
M: E preferata mea !
W: Serios??
M; Da, de ce??
W: E si preferata mea, iar la vinuri imii place cel alb !
M: Si mie !!
W: Se pare ca intre noi nu exista doar diferente !!
M: Poate !
Au mancat in liniste………Will a plecat sa faca dus iar May statea in pat privind in jur fiind foarte emotionata……..inima ii batea cu putere si nu stia de ce……..telefonul lui Will care era pe masuta a inceput sa sune……..a vazut pe ecran acel V care era pe scrisoare si s-a enervat……….apoi a raspuns
M: Da !!
V : Cine naiba esti tu ??
M:May!!
V: Incredibil cum de ai acces la telefon !! Ai prins faza cu scrisoarea !!
M: A deci e opera ta !!
V; Normal si chiar daca e o minciuna el nu te doreste, nu te va iubi si niciodata nu va fi al tau!! E al meu ai inteles ????
M; uite ca nu cred !! Mai vedem noi!!!(i-a inchis telefonul in nas)...(ce tembela..crede ca mi-l va fura...hai sa vedem..)
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:31 am

Episodul 72:

Dupa acel telefon May si-a dat seama ca chiar simte ceva pentru el si ca nu il va lasa sa iese cu alta………a descis sa-l innebuneasca……sa-l seduca……..sa-l faca sa simta pentru ea ce simte ea pentru el…………….sa-si construiasca macar o sansa sa fie adevarati soti si sotie pana la urma ea il iubea asa cum era…il iubea chiar daca era un razbunator afemeiat…..
Will a iesit din baie, avea pe el doar un prosop si cu un altul isi stergea parul..
W: Ce cauti aici ??
M : Ai uitat ca ai mutat patul !! Si ce ma dai afara ??
W: Nu, cum crezi asta ??
M: Pai nu-mi dai deloc atentie si……..
W:May ai patit ceva ??
M: Nu !! Vrei sa te ajut ???
W: Cu ce ??
M: Sa te sterg pe spate !!
W: Daca chiar vrei…….
May l-a sters pe spate………era clar ca pasiunea i-a cuprins pe amandoi…..cand May a vrut sa-l sarute pe spate a sunat telefonul……….a vazut V si era sa faca infact de ciuda……..apoi a ascultat conversatia
W: Da !!
V: Asa ma saluti ?? Ce ti-e sotioara langa tine ??
W: Termina !!
V : Bine !! Azi la ora 20 la mine in apartament!! Te astept !! Vi ??
W:Pai………(si se uita spre May..)
V; Am o surpriza
W: Bine………(a inchis)
M: Cine era??(de parka nu as sti)
W : Am o intalnire de afaceri !!(da sigur...vzi sa nu te creada..clar ca a auzit ca e vico..)
W:La careva in pat ???
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:31 am

Episodul 73:

W: Ma duc sa ma schimb !!
M: Ce tari afaceri !! Vezi sa nu iei prea multe boli ca asa dai faliment cu barbatia !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_394_copia%7E3
W: Poftim ??
M: Mai esti si surd acum ???
W: Geloasa ??(a cuprins-o de talie)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura15_edited-1
M: Ar trebui sa fiu ???
W: Nu stiu !! Zi tu !!
M: Nu !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_401_copia%7E12
W: A nu??
M: Pe mumia aia de Vico?? Nu ma face sa rad niciodata !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_414_copia%7E6
W : Ai aere ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura27_copy
M: Nu dar....(Will a pupat-o pe gat)
W: Ti-am spus vreodata ca-mi place parfumul tau????(a pupat-o pe piept aproape de sani mai ales ca purta o bluzita cu un decolteu destul de generos)
M: Nu m-am dat cu parfum azi!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_392_copia%7E6
W: Parfumul tau, parfrumul tau natural!!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura18%7E3
M: Si mie imi place parfumul tau !!
W: Nu-mi spune ca sti cum se numeste !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura21%7E2
M:Normal.... E Hugo Boss !
W: Vrei sa mirosi ca mine?
M:pai………
W: Cea mai buna metoda e sa ne unim intr-o singura fiinta...
M: Si apoi ??
W: Apoi………(a sunat telefonul) Trebuie sa plec !! Bye !!
Will si-a luat sacoul de pe pat…….era imbracat super trandy : blugi si sacou, parfum…….si toate pentru alta……May s-a pus pe pat si a strans de ciuda perna in brate si tot numara pana la 10 ca sa nu planga de nervi, pacat ca nu si functiona................
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:31 am

Episodul 74:

Will a pornit masina…..cand a ajuns la sosea s-a intors inapoi…..a lasat mobliul care tot suna(era Vico) si a plecat in cabana din nou unde a vazut-o pe May ca atipise…….s-a pus in ghenunchi langa pat, i-a dat parul la o parte si a pupat-o pe frunte…….May a deschis ochii si fara sa mai zica altceva i-a sarit in brate……..era atat de fericita……..Will o imbratisa si el
M: Ai venit ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_409_copia%7E4
W: As putea eu sa te las ???
M: Se pare ca da !
W: Nu am fost!!
M: Nu??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_449_copia%7E9
W: Nu!!!
M: Serios ???
W: Da ingeras !!!
M: Sunt ngeras!!
W: Da trebuie sa dormim!!
M: E devreme!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_469_copia%7E2
W: ingerasul tau sa gandeste la prostioare!!
M: Nu, se gandeste la parfum !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_527_copia%7E1
W: Nebuno !!
Will a sarit in pat peste ea………se jucau……..se jucau ca doi copii…..se imbratisau…….se pupau si pana la urma au adormit imbratisati……..el o apara pe ea……..o tinea ata de strans de parca o armata voia sa –o fure…..da, era clar……..tinea enorm de mult la ea………….
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:31 am

Episodul 75:

Will s-a trezit…………o privea……o privea cum doarme, apoi a vrut sa zugrume o raza de soare care I s-a pus ei in ochii, se pare ca o deranja………a deschis ochii, a zambit apoi s-a intors cu fata catre el si l-a pupat pe obraz……..
M: Buna dimineata !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_179_copia%7E17
W: Buna dimineata !!
M: ce mancam ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_113_copia%7E13
W: Eu nu stiu sa fac alceva decat saruturi asa ca…….
M: esti sigur ??
W: Bine mai stiu si alceva mai putin decent sa zicem(a privit-o din cap pana in picioare)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_241_copia%7E9
M: nu dragutule !! Eu nu ma refeream la asta
W : Si de unde sti tu la ce ma gandesc ???
M: Te-a dat de gol expresia fetei !! Chiar nu sti sa gatesti nimic ??
W : Da da !! Stiu sa fac omleta cu sunca!!
M: chiar ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_270_copia%7E14
W : Da !! Imediat o prepar doar ma schimb si ma spal pe dinti, ma piaptan….
M: Bine !!
W: Si tu ce faci ??
M: salata de fructe !! Ce, nu vrei desert ??
W: Asta nu e desert !!
M: Cum nu e desert ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_195_copia%7E15
W: E mancare
M: Poi da, normal !!
W ; Normal ca eu la desert nu vreau mancare....
M; Si ma rog ce vrei ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_204_copia%7E11
W : Pot sa cer orice ??
M: Cred ca da !!
W : Pe tine!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_6l-1
M: Si chiar crezi ca accept???
w: Te va innebuni omleta !! Nebuno !!
May a zambit .....
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:31 am

Episodul 78:

Au mancat omleta si apoi May a vrut sa manance salata de fructe afara in leagan asa ca acum erau afara si papau……..isi dadeau cu lingurita unul altuia si se alintau...
M: Gata nu mai pot !!
W: O portocala !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_392_copia%7E6
M: Nu!!
W: O banana, una mica!!
M: Terminna!!(zambea, era rosie)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 OBAEOXONYSOLGKETPRP
W: Un pupic vrei??? Unul mic de al meu adica unul mare de tot...
M: Hai Will lasa-………
Nici nu a apucat sa zica nimic ca Will a sarutat-o……acel sarut s-a multiplicat in saruturi mult mai pasionale si May a ajuns sa fie sub Will in leagan……..el a ridicat-o si a luat-o in brate…….
M: unde ma duci??
W: Stttt !!!
Will voia sa o faca pe malul izvorului asa ca a dus-o acoolo……s-au sarutat…..si cum tot s-au sarutat si s-au miscat cand si-au dat jos hainele Will a cazut in izvor si May s-a aruncat peste el…….nici macar nu si-a dat seama ca nu mai era timida ca atunci cand a facut-o prima oara…..s-au iubit……s-a simtit femeie…..a simtit din nou ca poate zbura si ca si-a gasit fericirea…….scopul ei eera sa ii fie lui alaturi…..poate sa il invete sa iubeasca……….neavand cea mai vaga idee ca el deja iubea……..a fost atat de magic….pasarelele le cantau iubirea si soarele le lumina corpurile……….si in timp ce gemeau de placere……el poate fara sa-si dea seama a spus pentru prima data ‘’te iubesc, May !!’’………Zbura…..era clar…..inima nu-si mai incapea in piept de fericire……’’ai azuzit ?? te iubesc !!’’ ii repeta in continu in timp ce o saruta….’’ Si eu pe tine !!’’……….au spus, si-au spus ‘’ te iubesc’’ ………o fraza nesemnificativa pentru marea lor dragoste………impreuna au cuunoscut cerul………au zburat si au aterizat……..au cunoscut magia si au facut minuni………..impreuna au devenit unul si aceeasi persoana………acum formau un adevarat intreg…………
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:32 am

A 2-a parte....

Episodul 79:

Sa vedem ce spun personajele:

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_002%7E25
May- Puteam sa afirm ca atunci eram cea mai fericita femeie din lume, atunci cand mi-a zis ‘’Te voi iubi mereu !!’’ Eram cea mai fericita femeie din lume. Ma gandeam eu ca poate e prea frumos ca sa fie adevarat !! Oare ce s-a intamplat cu presupusa lui iubire ? Eu cred ca nici macar nu a existat ! M-a folosit ca apoi sa ma arunce la gunoi precum o carpa. E trist sa sti ca nu vei fi fericit niciodata mai ales dupa ce ai vazut cum e sa fi fericit !! Mi-e greu sa-l vad si sa ignor aceasta iubire care ma sufoca, sa nu il doresc, sa nu cedez, dar s–a terminat ! Oricat l-as iubi m-a facut sa sufar, poate mai mult decat toata lumea. Il iubesc si il urasc in acelasi timp!! Daca zambesc ?? Nu ! Ma prefac, sa nu creada ca sunt trista, sa nu creada ca si-a atins scopul!!!


De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 NAA9-1db-1_287pwIPWxD
Will - Nu stiu ce sa mai fac, ce sa mai cred, cum sa mai asimilez totul. Mintea mea e confuza, la fel si sufletul. Oare chiar s-a prefacut??? A fost in stare de asa ceva??? De ce nu pot sa ma decid ? As vrea sa o pot iubi in pace, sa o sarut sa o imbratisez macar, e prima mea iubire. Cand doarme parca e un inger, iar cand e treaza cea mai buna actrita, o ipocrita. Cum pot sa mai simt ceva pentru ea ! O urasc si o iubesc in acelasi timp. Par atat de neinteresat, dar in interiorul meu e o lupta. Cine va castiga ??? Nu stiu, dar nu voi face nimic in plus ca sa castige iubirea ! Nu pot iubi o fiinta ca ea, o Bustamante !
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:32 am

Episodul 80:

Acele zile au fost minunate………s-au iubit enorm de mult…………..din pacate ca orice lucru fumos si ele au trecut………acum erau in vila lor in sufragerie………stateau imbratisati iar Cecilia era foarte fericita……….
W: Printesa, vreau sa-ti spun ceva !!
M: Da ingeras !!!
W: ma duc intr-o calatorie!!
C: Unde??
M: Cum?? Ai innebunit?? Ma lasi aici singura??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_80_copia%7E10
W:ingeras, voi sta doar o saptamana!
M: Si ti se pare putin??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_86%7E5
W: Nu ingeras dar e o afacere importanta....
M: Bine !!
Asa a inceput totul…….el aplecat in acea calatorie de afaceri in Europa, mai precis Berlin, Germania……..acolo insa a venit Vico………si a intrat in camera lui de hotel
W; Tu??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura10%7E0
V: Data trecuta mai lasat cu ochii in soare!!
W: pleaca de aici!! Imi iubesc sotia!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 AngeliqueBoyer
V: O iubesti??? Will tu nu-ti dai seama ca e ca tatal ei
W: Mi-a salvat viata !!
V: Normal ca ti-a salvat-o doar s-a inteles cu tatal ei sa-ti ia averea prefacandu-se ca te iubeste si mai apoi dintr-o gresala sa mori dupa ce iti sci in testament ca-i lasi totul ei
W: Nu e posibil asa ceva...
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura10
V: Atunci de ce il viziteaza la spital si plange pentru ca l-a impuscat ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 FfRk5f5vpWkwL4nJ
W: Minti !! Nu mi-a spus nimic !!
V: Doar nu avea sa-ti spuna ! Uite caseta.....
Pe caseta :
May era la spital in salonul tatalui sau, Annie statea rezmata de perete si Bustamante era constient
M : Buna !
A: Buna !! Te las cu fiica ta favorita ??
B : Haide May apropie-te !
M: Nu am vrut sa te impusc dar ai vrut sa-l....
B: Lasa fiica mea ! Totul se rezolva!! Am platit eu !!
M : Dar pot sa platesc si eu Will mi-a dat bani !!
B : Punem amandoi, e foarte scump, lucreaza bine si curat !!
Caseta s-a terminat
V: Vezi?? Fiica mea preferata, banii sunt pentru cel care te va ucide!!
W: Ce?????? Nu pot sa cred !!!!!!!! De ce ????????
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_8m-1-1-1
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:32 am

Episodul 81:

Will a ramas in camera si a plans……
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_vlcsnap-375003
Nu putea sa creada ca printesa lui face asa ceva…….o iubea, s-a indragostit de ea…..totul avea sens acum…..ea cu Bustamantre voiau sa-l omoare si sa-i fure averea…….credea ca e ca tatal ei…….oare sa fie chiar asa ????
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_vlcsnap-376664
May a mers intradevar la spital la tatal ei deoarece se simtea vinovata si pana la urma tot tatal ei era dar nu a inteles de ce a numit-o fiica preferata, iar banii ea credea ca erau pentru spitalizarea tatalui ei, voia sa o plateasca stiind canu are foarte multi banii………tot planul a fost pus la cale de Vico, Bustamante si Annie care voiau sa se foloseasca de May ca sa-l omoare pe Will si sa-l faca sa sufere…………….in toata saptamana Will a sunat doar de trei ori si niciodata nu a vrut sa vorbeasca cu May……….ii inchidea telefonul in nas……..May se simtea jalnic……..credea ca nu o iubeste……credea ca s-a folosit de ea………….Will vroia sa se razbune……………astfel cand a ajuns acasa a fost cu totul o alta persoana………sosirea lui era neasteptata,May si Cecilia erau in bucatarie
C; Ma duc sa vad cine suna la usa !!
W; buna mama !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_vlcsnap-373896
C:Will,ai venit !!!(s-au imbratisat)
May cand a auzit vocea lui Will a fugit spre el sa-l ia in brate
M:ingeras....
W: Da-te!!(s-a opus imbratisarii)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_13%7E6
M: Bebe,aI chef de glume!! Hai imbratiseaza-ma!! Mi-a fost dor de tine !!!
W ; Tu ai vrut-o !! (a imbratisat-o asa de tare incat a ranit-o)
M: Au !! Ce e cu tine ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_4%7E12
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_vlcsnap-373780
W: Te astept sus in dormitor !! Vreau sa vorbim si ai face bine sa vi !!!(Will a urcat sscarile)
M:Ce e cu el ?/(o lacrima i-a curs pe fata)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_2%7E11
C: Poate vrea sa te pacaleasca, te-a chemat in dormitor !! Cine stie, paote vrea sa te iubeasca !
M: Da !! Ai dreptate !! Ce proasta sunt!!(a urcat scarile)
C; (in gand...)Oare chiar asa sa fie?? sau iar s-a schimbat??
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:32 am

Episodul 82:


May a intrat in camera…….el era cu spatele catre ea si se uita pe geam…….fara sa faca galagie s-a apropiat de el si l-a sarutat pe fata foarte aproape de buze
W: Stai jos !!
M: Dar……
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_7%7E8
W: stai!!
M: Ce-I cu tine???
w: Ce-I cu mine?? Te-ai dus sa-ti vizitezi taticul?/
M : Cine a zis???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_6%7E8
W: da sau nu??
M: Da!! Pana la urma e tatal meu !! Acolo mergeam cand am spus ca merg la supermarcket
W: Esti o ipocrita!!
M; dar ce am facut???
W: Ai crezut ca te iubesc??? Fi serioasa !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_vlcsnap-373896
M:(a inceput sa planga) De ce minti stiu ca ma iubesti mi-ai demonstrat asta !!
W: Atunci la cabana cand nu m-am dus la Vico a fost pentru ca nu am mai vaut benzina in masina si aveam si eu chef ca orice barbat si de aceea te-am mintit !! Ca sa te duc in pat !! Doar de asta esti buna !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_16%7E5
M: Cum ai putut face asa ceva ???? Eu te-am iubit !!!
W : Ce bine iti sta in rolul de actrita!! De ce nu joci intr-un film ??
M: Termina !!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_64%7E0
W: Poti sa plangi pana la sfarsitul lumii caci tot nu ma impresionezi!!
M: Esti o persoana rea !! M-ai folosit!! Te urasc !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_66%7E0
W : Nu mai mult ca mine !!!
M: Lasule !! Te urasc !! …….a incput sa-l loveasca…….
W: Falsoareo !!……….i-a prins mainile si a strans-o tare de brate apoi a sarutat-o pe gat asa d brutal incat I-a lasat urme………
M; lasa-ma!!
W: Da, te las, dar doar cand am eu chef !!
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:32 am

Episodul 83:

M : Da-mi drumul !! Ma doare!!
W: Ce nu-ti mai plac saruturile mele?? Vrei sa-ti suni amantul ???
M: M-am saturat !! Ce crezi ca sunt eu; soseta de schimb ??? Acum ma iei si acum ma aruci !! M-am saturat sa sti !!! M-am saturat sa-ti bati joc de mine !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_99_copia%7E0
W: Nu pot sa cred cat de cinica poti fi !!!
M: Cinica ??? Eu ??? Sti ceva ??? Sa te ia naiba !!!!
W: Lasa ingeras(ironic) ca stiu ca vrei sa ramai cu banii mei dar nu mor eu asa de usor !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_79%7E15
M: Esti nebun ??? Adik....(Will nu a lasat-o sa continue timpand la ea)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_125_copia%7E3
W: Si nici in testament nu esti trecuta!! Sa-ti dea taicato ai inteles!! Maldita golfa !!
M:(a plans) Nu ma intereseaza banii tai!! Poti sa te ingropi in ei din partea mea !! Sti ?? Sper sa intelegi odata ca banii nu sunt cei mai importanti
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_77%7E11
W: Te omor idioato !! De ce continui sa joci teatru ????? Ce naiba ti-am facut eu sa joci atata teatru !! Pera !!! (Will a sarit la ea si a lovit-o….a lovit-o atat de rau incat buza i s-a spart si i-a curs sange…)
M: Nenorocitule !
W: Ce ai zis ?? Tu chiar vrei sa te omor ???? Estupida !!…………Will a sarit la ea si cand a vrut sa dea in ea a venit mama lui……….
C: Ce se petrece aici ??………….s-a pus intre el si may ca sa nu o loveasca……
W: Mama da-te daca nu vrei sa dau in tine !!! Am spus sa te dai la o parte !! Nu auzi ????
C; Adica dai in mama ta ???
W: Trage-te !!!…….a impins-o pe mama lui deoparte si a vrut sa o loveasca pe May care plangea….. Oare cum poti sa plangi asa deodata ??? Nesimtit-o………..Cecilia l-a prins de mana…..
M: Lasa-ma !!
C: Ce-i cu tine ????
W: Plangi ?? Saracuta de tine !! Banii nu sunt importanti dar pentru ei te……
M: Sti ceva ??(a tipat si ea iar cecilia vedea intreaga scena) Banii nu sunt mai importanti decat iubirea, Will !! Acea iubire pe care am simtit-o pentru tine!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_58%7E14
W: Ma faci sa rad!!
M: Nu am de gand sa te mai suport !!! Adio si multumesc Cecilia pentru ca nu l-ati lasat sa dea in mine !!!
May a coborat in fuga scarile, Will dupa ea si a iesit afara………era noapte……..ea fugea pe strazi………Will a ramas in usa de la intrare a vilei………may se plimba hai hui plangand……..
C: Ce-i cu tine !!
W; Mama, a plecat !!!!!! A plecat.....
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_vlcsnap-375003
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:33 am

Episodul 84:


May se plimba pe strazile orasului plangand…….era noapte…..se cocnea de cateva persoana care aveau impresia ca e o nebuna……..nu o interesa ce cred ei……..ea se gandea cum totul s-a naruit intr-o fractiune de secunda……a fost atat de fericita si acum………ce face acum???…..cauta o portita, o usita din acest infern pe care intr-un fel sau altul si l-a creat ea singura………
M:Nu trebuia sa ma casatoresc niciodata cu el! Nu trebuia sa il cred, sa ma daruiesc lui !
.Lumea o privea dezgustata ‘’Ce-i cu nebuna asta pe-aici’’…….intr-un final a ajuns intr-un parc……..s-a asezat pe o banca si a inceput sa planga mai tare………..a inceput sa ploua……….parca cerul plangea odata cu ea…….
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_42%7E12
M:De ce toate sunt impotriva mea ?? Pana si vremea, Doamne !! De ce ploua ?? De ce mi-ai dat o astfel de viata ??………...
cand si-a ridicat privirea din pamant a vazut cum cativa copii dormeau in ploaie pe banci inveliti cu niste ziare………se gandea ca daca va fi mama odata nu-si va parasi niciodata copilul…………s-a apropiat de ei………..
M:Ce faceti aici singurei, micutilor ???
Copiii : Du-te de aici, nu ne ei locul !!
M: Nu vreau sa va iau nimic !!
C: Ce ati patit ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_6_copia%7E25
M: Nimik
C: Atunci de ce plangeti ???
May a izbugnit in plans si a cazut in genunchi langa acea banca, caopiii au imbratisat-o incercand sa-I aline durerea………..cerul se razbuna aruncand fulgere si apa pe pamant………’’
C:Nu mai plangeti, doamna !! Va lasam sa va inveliti cu ziarele noastre si puteti sa stati cu noi aici Acele cuvinte au facut-o pe May sa planga si poate prima oara sa planga de fericire……….
M:E incredibil ca niste sufletel mici care nu ma cunosc ma iubesc mai mult ca propria mea familie ! May i-a imbratisat……..
M:Promit ca o sa va ajut micutilor !! Va iubesc mult !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_564_copia%7E1
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:33 am

Episodul 85:

Normal ca nu a dormit cu ei……...nu putea inchide un ochi, le veghea somnul si ii mangaia…….erau trei copii : unul mai mare si doi se pare ca erau gemeni……..erau draguti doar ca murdaria de pe fata te impiedica sa vezi asta fara o cercetare amanuntita……….a inceput din nou sa planga doar ca de data asta plangea in sinea ei si fara hohote ca sa nu-i trezeasca pe copii…….in partea dreapta a observat o silueta………parea de femeie…….se plimba de ici colo…….era foarte ingrijorata……….apoi s-a apropiat de ea…………May nu a recunoscut-o pana nu si-a dat la o parte umbrela ca sa-i vada chipul……..era Cecilia...
C:May, ce faci aici ???
M:cecilia?
C :Da. Haide cai sa te imbolnavesti !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_118_copia%7E0
M: Nu am unde sa ma duc !!
C; Cum nu ai ??? Vila e s a ta, tot ce are fiul meu e si al tau !!
M: Nu am de gand sa ii mai support umilintele
C; Nu fi incapatanata !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_159_copia%7E0
M : daca mai merg acolo nu am sa mai pot sa fug,o sa ma supravegheze !!
C; Nu May, eu am sa te ajut !!
M: Nu ma duc si gata ! Mai bine mor aici !!
C; De ce ??
M : Mi-e frica ! Mi-e frica de el!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_227_copia
C; Gata nu mai plange si haide acasa si stai cu noi pana iti gasesti un loc unde sa mergi !!!
M: Da, dar…….
C: Dar ce May??
M: Copiii…….
C; Lasa-i aici !!
M: Dar m-au ajutat si…..
C; Ii ducem si pe ei, ii spalam, le dam sa manance si mai vedem dupa aceea
M daca o sa-i bata ???
C:Will??
M: Da
C; Stai linistita, cat timp sunt si eu, totul e sub control !!!
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:35 am

Episodul 86:


May si cecilia impreuna cu cei trei copii au ajuns la vila, Cecilia a obligat-o pe May sa intre ea prima in casa……….era uda leoarca…..totusi cu parul ud si hainele lipite pe corp era asa de sexy !! Will statea pe canapea in sufragerie si a vazut-o intrand……ea a ramas lipita de perete si nu zicea nimic………apoi a intrat Cecilia cu copiii………acestia au fugit dupa May………Will s-a ridicat de pe canapea…………
W: Cine sunt acesti copii ??
C: Dormeau pe banca si am zis sa-i aducem la adapost !!
W: Bine !!! Sa vedem..cum va cheama campionilor ??
****** : Carlitos
****** : Darian
****** : Marisela
M: Marisela ?? Vaii saraca de tine, esti asa de murdara ca nici nu mi-am dat seama ca esti fetita !!
Ma: Te quiero mucho !!! (s-a dus si i-a sarit lui May in brate)
Ca: Si eu
D: Si eu!!
Toti copiii i-au sarit in brate si au facut-o pe May sa cada in ghenunchi si sa-i imbratiseza……era o atmosfera asa de frumoasa !!………Will se uita urat si cu un ton sever……..
C:(incet sa nu auda May):Nu crezi ca ar fi cazul sa termini??
W:Hai mama lasa-ma....
C:Nu merita....
W:Incheiem subiectul,acum.......Si eu sunt invizibil ???
Copiii : Nuuuuuuuuuu ! ………i-au sarit in brate si l-au trantit pe canapea……..Cecilia radea…….
M: Puteam sa jur ca va face urat !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_224_copia%7E2
C; Ei, nici chiar asa!!
M : E nebun !!
W: V-am auzit!!!
M: Si ce-mi pasa?? Ti-o spun in fata !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_279_copia%7E2
C: Copii haide sa mergem sa faceti baita
M : Va ajut ??
C: Nu May !!
Will si May au ramas singuri………Will s-a asezat pe canapea si may cauta un numar de telefon………
W : Ce tot cauti ??
M: Nu te intereseaza !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 30n8xgw
Will s-a apropiat de ea si i-a zmuls cartea din mana…….May credea ca o s-o loveasca dar el a pupat-o fin pe frunte si…….
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_430_copia%7E6
W: Ai trei secunde sa mergi sa faci baie si sa te schimbi!!!
M: Nu fac ce vrei tu, na !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_6_copia%7E0
W: Unu……..may nimic……doi…..nimik……trei……….Will a alergat dupa ea, iar May a fugit pe scari in sus
M: Gata, gata ma duc!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_4_copia%7E0
W: Asa !! Doar nu vrei sa racesti !! Vezi ca ti-am terminat gelul de dus !!!
May a coborat numai cu un prosop pe ea deoarce a apucat sa-si dea jos haiinele
M: Ce ai zis??
W: Sa pleci daca nu vrei sa sar pe tine !!
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:36 am

Episodul 87:

Dupa ce a facut baie si s-a schimbat apoi a coborat in sufragerie crezand ca sunt copii dar Cecilia i-a spus ca le-a dat sa manance si i-a pus sa doarma. Problema era ca copii dormeau in singura camera care nu mai era folosita, in camera de oaspeti, iar acum era problema ca unde va dormi May....
M: Daca copii dorm in camera de oaspeti, eu unde dorm ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_22_copia%7E1
C : Poi…….(intrerupand-o)
W: Cu mine bineinteles !!
C; Ma duc la culcare !!
M: Cred ca aici in sufragerie
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_19_copia%7E1
W: Ai sa te racesti !!
M: Si ce-ti pasa tie ??
W: Uite draga mea sotioara ai dpua alternative….
M: Sa le auzim dragul meu sotior.....
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_60_copia%7E1
W: Ori dormi cu mine, ori copii merg afara
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura10%7E0
M; nu ai fi in stare !
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_58_copia%7E3
W: A nu???..(pff...ce trebuie sa fac ca sa te conving....)
Will a pornit sa urce scarile spre camera unde dormeau copii, may a alergat dupa el si l-a prins de mana.....
M : Hai ca dorm cu tine !!
W: Nu, ai spus ca nu vrei !! (incercand sa deschida usa)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura10%7E3
M: Haide acum !!! Saracii de ei dorm!!
W: Si tu dormi cu mine !!
M : Da. (cu o voce seaca)
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_295_copia%7E0
W: Hai!!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura31%7E0
Will a tras-o de mana pana in dormitor, apoi el s-a pus in pat in timp ce ea a fost pana la baie…….cand a revenit de la baie s-a pus in pat aproape cazand jos din el, pe o parte, cu spatele catre el si nici ea nu stia cum poate sta doar pe o bucatica din pat………..Will a observat ceea ce face May si s-a apropiat de ea soptindu-I la ureche:
Will; Inca nu am mancat nici o Maite si promit ca nu-ti fac nimic!!
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:36 am

Episodul 88:


W: Hai mai aproape, poate racesti!! Nu-ti fac nimic, haide !!
May s-a apropiat…era cam la cativa centimetri de Will si a adormit……….el o privea……..
W: (in gand)E atat de frumoasa, mereu cad in plasa ei, stie ca o iubesc si de aceea incearca sa ma vrajeasca, s-a intors acasa pentru asta, astfel pentru ce s-ar fi intors ??……nu pot sa-i fac rau, deoarece mi-as face rau chiar mie….o iubesc si o urasc in acelasi timp dar mai presus de toate o doresc..cat de frumoasa a fost in acel prosop….ce-mi place cand nu mi se ofera totul din start, poate asta m-a atras atat de mult…….nu pot sa nu ma gandesc la acele nopti cand am facut dragoste…..si in ce locuri !!…..sub dus, in parau……..hai na ca a fost si in pat…….in acest pat…..pare un demon cu chip de inger……..asta imi trebuie daca iubesc o astfel de femeie………nu o voi lasa sa plece de langa mine…….desi as vrea, nu pot……macar sa stiu ca e in aceasta casa cu mine si ca e sotia mea…..ce vanatai i-am facut…..alea ma dor si pe mine….ma doare atat de rau sa-i provoc suferinta……..dar suferinta ce ea mi-a provocat-o e mult mai dureroasa si de fiecare data cand o jignesc sau o insult sau dau in ea…..in interiorul meu e o lupta !!! Te urasc,dar totusi te iubesc !!!!
Ultima fraza a zis-o cu voce tare ‘’Te urasc, dar totusi te iubesc !!’’ si a pupat-o pe frunte……..In sufletul lui Will era un mare razboi intre sentimentul de indoiala si cel de razbunare…….aceste sentimente se luptau cu iubirea…..acea iubire pe care i-o purta…acea iubire care ii mistuia sufletul poate la fel de mult cum razbunarea si indoiala ii mistuiau minte…….gandul ca poate fi a altui barbat, gandul ca nu va mai fi alaturi de el il faceau pur si simplu sa iasa din fire….. Toate aceste sentimente sunt la un loc cu razbunarea…..durerea de a fi crescut fara tata……..oare nu si-a dat seama ca tatal lui i-a salvat viata fiintei pe care el doreste cu orice pret sa o tina langa el ??
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:38 am

Episodul 89:

Ziua urmatoare cand May s-a trezit era singura in pat asa ca a coborat in bucatarie avand pe ea doar camasa de noapte.credea ca e singura acasa dar se pare ca nu…..in bucatarie erau cecilia si Will care le dadau copiiilor sa manance……Cecilia i-a informat pe may si pe Will ca-i va duce la ea acasa deoarece nu ar fi sanatos pentru ei sa asiste la toate certurile lor….desi a fost cam trista May a acceptat si a fost extrem de bucuroasa cand Cecilia le-a spus ca ii va adopta ea p copii si ca maine va rezolva cu actele…..cei mai fericiti erau copii care deja s-au atasat de acea familie si ii iubeau pe toti extrem de mult…….
Cecilia a plecat la fel si copiii, bineinteles ca nici May si nici Will nu au scapat de pupaturile copiilor si imbratisarile lor…….de parca doreau sa scape..nici gand…..
Cei doi au ramas singuri acasa..May s-a asezat in sufragerie si a rasfoit din nou agenda de telefon, apoi o carte de telefon….Will si-a luat o ceasca de cafea din bucatarie si s-a asezat langa ea foarte aproape astfel ca trupurile lor vibrau....
W: Se poate sti ce cauti ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura12%7E3
M: Un numar de telefon de la o doamna avocat
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_295_copia%7E0
W: Pentru ??
M: Am probleme cu legea, toctmai am descoperit ca sunt vinovata de moartea tatalui tau si vor sa ma inchida....
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_Captura13
W: Nu te juca cu vorbele cand e vorba de tatal meu!!(s-a apropiat si mai mult de ea si i-a atins cu fata lui parul) De ce cauti acel numar ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_243_copia
M: ca sa pot depune cat mai repede cererea de divort !!!(May s-a ridicat de pe canapea)
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de roxana_admin Joi Dec 10, 2009 11:39 am

Episodul 90:


M: Da, o s avezi ca in curand nu o sa-ti mai pot numele!! Ce credeai c anu ma pot descurca si singura ??
W: Vrei sa divortezi ??
M: Nu, vreau sa stau sa ma bati, sa-mi vorbesti urat, sa ma acuzi de chestiii pt csre eu nu sunt vinovata, sa-ti bati joc de mine……ce sa zic.cu tine sunt cea mai fericita !
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_59_copia%7E0
W: Nu poti sa ma parasesti !!
M: Ba da, pot !!
W: De ce?? Nu ai tot ce vrei ?? Esti cea mai bogata femeie din Mexic, tot ce e al meu iti apartine
M: Ma doare in cot de banii tai !!
W: Atunci de ce vrei sa ma omorati ca sa ramai cu ei !!
M; ce ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_87_copia%7E1
W : may, trec tot pe tine, iti dau tot numai sa nu pleci !!
M: Ai baut ceva ??
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_60_copia%7E1
W: Haide May ! Tot e al tau acum daca vrei. Maergem al un notar si trec tot pe tine!! Nu vreau nimic !! Nu pleca, te rog !
M: Nu intelegi ca nu vreau ????
W : Vrei neaparat sa ramai vaduva, sa mor ??? Dca vrei acum ma omor s anu fi nevoita sa o faci tu!
M: Ai innebunit ?? Ce-I cu tine???
W: Te ajut!!!
Will a mers in bucatarie si a luat un cutit pe care si l-a pus la gat
M: Esti nebun ?? Lasa asta !!
May a ncercat sa-i a cutitul si pana la urma a reusit, acel cutit a cazut jos………..ea plangea enorm de rau…….Will la fel si a cazut in ghenunchi pe podea……..May l-a imbratisat…
W : Nu pleca ! Te rog !! Nu pleca !!
M : Ce-i cu tine ???
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_197_copia%7E20
W: Spune-mi c anu pleci !! Spune-mi !!
De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Normal_209_copia%7E19
M: Nu mai pot !! Trebuie sa plec !!
W : La Poncho……el e mai bun, nu ???
M: Iar incepi ????
W: Te rog sa nu pleci, te implor!!

Oare va pleca??? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
roxana_admin
roxana_admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1221
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 34
Localizare : brasov

https://my-world-webnovelas.forumgratuit.ro

Sus In jos

De la ura la dragoste nu e decat un pas - Pagina 3 Empty Re: De la ura la dragoste nu e decat un pas

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum